Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Довгоочікуваний понеділок

Сашко Положинський, Діля і Орест Криса презентували новий проект «Тричі»
27 грудня, 2007 - 00:00

Українські меломани вже протягом двох років чекали на появу альбому за участі Сашка Положинського (гурт «Тартак»), Едуарда (Ділі) Приступи («НеДіля») та Ореста Криси («Татхагата»). Творчий союз музикантів отримав назву «Тричі», а виданий ними альбом — «Понеділок» — це абревіатура імен музикантів.

— Сам процес накопичення матеріалу, запису, зведення диску тривав близько року. Решту часу ми збиралися, домовлялися, зідзвонювалися, переносили студії, — розказав Діля.

— У кожного з нас недостатньо можливостей для реалізації. Для того, щоб ліквідувати цей недолік у випуску творчої енергії, ми вирішили організувати ще один творчий проект, — додав Положинський. До запису «Понеділка» долучилася також Росава. Її вокал можна впізнати в композиції «Гарбуззз».

Більшість композицій, що увійшли до компакт-диску, написані Орестом Крисою. Особливість виданого альбому полягає в тому, що до трек- ліста ввійшли твори, покладені на вірші Тараса Шевченка, Богдана-Ігора Антонича, Михайла Яцьківа.

— Я використовую тексти дуже хороших поетів. Наприклад, у цьому альбомі є пісня на слова шевченківського вірша «Ой, вигострю товариша». Текст поезії, незважаючи на деяку різкість, не втрачає свою актуальність і сьогодні, — підкреслив О. Криса. — А Михайло Яцьків — це абсолютно несподіваний для мене автор. Він прозаїк, але в нього є декілька буквально чарівних мініатюр. Одну з них я й адаптував для пісні «Хлоп’я». Це текст, не змінений по суті, але трохи змінений по формі.

Альбом потужний із точки зору інструментальної музики. Тільки Орест Криса записав партії гітари, бас-гітари, ударних та перкусії. «Я, чесно кажучи, маю сумніви щодо того, що нам колись все це вдасться зіграти наживо», — зізнається Сашко Положинський. До прикладу, в одній із найскладніших композицій «Магора гора» використано десять барабанних установок. Її зведення звукорежисер альбому Олег Артим назвав «пеклом для звукорежисера».

Музиканти зазначили, що жоден із них свої основні місця для творчої реалізації — гурти «Тартак», «НеДіля» і «Татхагата» залишати не збирається. «Тричі» — музикальний експеримент, продовження життя якого, попри його успішність, наразі залишається під питанням.

Маша ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: