Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Довженківські місця

У Музеї гетьманства відкрилася виставка акварелей і пастелей знаного художника Георгія Бабійчука
15 серпня, 2012 - 00:00
«МИХАЙЛІВСЬКА ЦЕРКВА»
«ОСІНЬ»
«БЕРЕЗЕНЬ»

Цей вернісаж присвячено 70-річчю відомого українського живописця і графіка, народного майстра декоративно-ужиткового мистецтва. Георгій Євдокимович — нащадок давнього козацького роду. Бабійчук народився у м. Києві. З дитинства звикав до Дніпра-Славути, київських пагорбів і цвіту каштанів.

 

Художню освіту Г. Бабійчук здобув у Києві та Ризі. Художник каже, що «вчать не стіни, а люди, які були твоїми наставниками та вчителями». З теплотою пригадує свого першого вчителя Абрама Балазовського в студії на київському Подолі, Юлія Ятченка в Республіканській художній школі ім. Т.Г. Шевченка, Олександра Юнкерса в Ризькій Академії. З 1966 року Бабійчук виставляється на Республіканських художніх виставках, куди вперше роботи молодого художника відібрала сама Тетяна Яблонська. У ті часи кумирами Бабійчука були українські живописці зі світовим ім’ям: Микола Глущенко, Сергій Шишко та Олександр Довженко — видатний кінорежисер, письменник і художник, з яким дід Георгія, Дмитро Микитович, навчався в Дрездені.

 

«Сюжети моїх картин нескладні: багато неба, ліс на обріях, смужка землі, вода на передньому плані. Але, зображуючи їх, я завжди прагну показати клас художнього виконання». «Я поставив собі за мету через власне сприйняття та бачення різних куточків України від Славутича до Карпат навчити любити мою Батьківщину. Часто свою філософію я шукаю і знаходжу в небі. Тому на моїх картинах його так багато». Така ось поезія малярства...

На картинах художника неодмінно присутня Десна з її трав’яними, вербовими та піщаними берегами. Взагалі, небо й вода — дві знакові натури живописця. До них він з юних років прагне розумом і душею, з ними не розлучається і нині.

 

Георгій Євдокимович, окрім суміжних мистецтв — архітектура, скульптура, графіка — любить і високо цінує поетичне слово. Він пише вірші, веде щоденник, виступає в ролі журналіста. Захопившись громадською і політичною діяльністю Вінстона Черчилля, котрий, окрім усього, був і талановитим живописцем, Георгій Євдокимович надрукував кілька есе про цю видатну особистість. 2008 року побачила світ давно омріяна митцем та його другом, відомим українським поетом Миколою Сингаївським, книга-альбом «Поезія кольору і слова». У ній барви картин Георгія Бабійчука переплітаються з віршами та роздумами обох майстрів.

Твори художника можна побачити у Папській колегії Ватикану, приватних колекціях і галереях Італії, Польщі, Німеччини, Іспанії, США, Англії, Шотландії, Швеції, Нідерландів, Бельгії, Венесуели, Сербії, Ізраїлю.

Виставка у Музеї гетьманства буде експонуватися до 8 вересня.

Фото надано прес-службою Музею гетьманства

Наталія РУДНІЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: