Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Другий крок «Першого-Спортивного»

28 квітня, 2005 - 00:00

Ідея створення суто спортивного телеканалу з’явилася понад десять років тому. Але аж до 2001 року це були лише мрії і проекти на папері. Чотири роки тому у Києві начебто нарешті з’явився перший спеціалізований спортивний канал «Євроспорт-Україна», але швидко зачах. У зв’язку з тривалим становленням проекту, — а саме безуспішними спробами покрити сигналом Київ, без чого неможливо було б подальше поширення на регіони, один із партнерів — телеканал «Євроспорт» — виявив бажання розірвати договори і залишити за собою всі права на даний проект. Ідейному натхненнику Першого спортивного Владиславу Дашкеєву та його команді довелося докорінно переглядати концепцію розвитку нового каналу. І першим кроком на цьому шляху стала зміна назви. Відтоді вже «Перший-Спортивний» продовжував незавершене колись починання. Для більшої ймовірності успіху генеральний продюсер «Першого-Спортивного» Владислав Дашкеєв об’єднався ще з одним давнім прихильником створення такого каналу, відомим журналістом Валентином Щербачовим (ТРК «Спорт-Україна» — «Перший Національний»). І ось даний проект — плід праці багатьох ТБ-компаній, а головним чином ТРК «Славія-ТБВ», яка стала безпосереднім організатором і продюсером каналу, — з’явився в київському ефірі у вівторок. Поки в кабельних мережах «Воля-Кабель». Але досягнуто домовленостей і з іншими кабельними операторами. (Для підключення «Першого-Спортивного» достатньо звернутися до кабельного оператора з цим проханням).

Через місяць-півтора спортивний канал виходитиме на частоті 27 ДМХ (на даний момент це ефір «КРТ», але домовленостей уже досягнуто, а до кінця року організатори проекту планують поступове включення сигналів у більшості регіонів України. Багато регіональних ТРК беруть участь у проекті і, до речі, своїми силами оперативно здійснюватимуть зйомки і трансляції різноманітних спортивних подій по всій країні, що не може не сподобатися любителям вітчизняного спорту.

Основним наповненням нового каналу будуть спортивні новини, огляди (в тому числі й таких нечастих гостей на нашому ТБ, як «Формули-1», шахів, парусного спорту, низки екстремальних видів спорту, таких як фристайл). Любителям спорту №1 теж не доведеться скучати. Канал володіє ексклюзивними правами на трансляції поєдинків за участі таких грандів як «Манчестер Юнайтед» та «Челсі». Крім того, планується трансляція чемпіонату Іспанії — Примери. «Перший-Спортивний» тісно співпрацює з російським РТР — Спорт та низкою західноєвропейських каналів. Є й партнерські зобов’язання з NBP (National Box Promotion (Україна), так що тепер бокс високого рівня можна буде дивитися не лише на каналі «1+1». Тим більше, що акцент тут буде зроблено на українських боксерів. А взагалі, діапазон спортивних заходів, які показуватимуться на каналі, вражає. Причому так звана target-group або цільова аудиторія — це і чоловіки, і жінки, і діти. Не випадково в планах каналу трансляції як екстремальних видів спорту (для наших діток у широких штанах та бейсболках), так і традиційного «жіночого видовища» — фігурного катання. Ну а для справжніх чоловіків — розсип трансляцій контактних видів спорту.

Валентин Щербачов розповів, що коментаторами стане як молодь, яка спеціально цьому навчається, так і профі — колишні спортсмени та тренери. Головною концепцією тут буде знання журналістом суті того, про що він розповідає глядачеві. «Зірок» не братимуть. (Що цілком логічно. Їх особливо й немає, цих «зірок». — Авт. ) Не буде й «промовляючих голів». Усі коментарі — за кадром, для того, щоб не страждала динаміка. А ще на любителів навколоспортивних історій та різного роду бесід зі спортсменами чекатимуть фільми та передачі. Валентин Щербачов, наприклад, обіцяв зробити програму про той страшний травень 86-го, коли київські «динамівці» грали і виграли у фіналі Кубка кубків з «Атлетико», нічого не знаючи про долю своїх рідних у зараженому Києві.

Це починання — тест українським телевізійникам на професіоналізм. Подібного у нас ще не було, і не факт, що все відразу буде гладко. Але для того, щоб усе вийшло, треба зробити другий крок. Перший чотири роки тому був лише пробним.

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: