Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ефект несподіванки

Театральна компанія «Бенюк і Хостікоєв» підготувала нову виставу — «Люкс для іноземців»
8 вересня, 2011 - 00:00
ПІД ЧАС РЕПЕТИЦІЇ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Режисером спектаклю за однойменною комедією Девіда Фрімана став народний артист України Анатолій Хостікоєв. Анатолій Георгійович розповів «Дню», що пошук п’єси тривав досить довго, причому жанр майбутньої вистави не було визначено наперед: «Я знав, хто має бути головними героями, й шукав матеріал саме для цих акторів. Кожен режисер мріє, щоб у нього грали Богдан Бенюк, Василь Мазур, Наталя Сумська. На перший погляд, у п’єсі немає нічого особливого. Але, здається, я знайшов хід, завдяки якому вона звучатиме зовсім інакше...»

Комедія переносить нас у 70-ті роки ХХ століття. Відчуття епохи посилює музика Джеймса Ласта. У своїй режисерській роботі він намагається відпочити від жахів реального життя, звертаючись до часів своєї юності, коли життя здавалося яскравішим, а люди — добрішими.

У «Люксі для іноземців» задіяні як актори, яких глядач мав можливість бачити в інших виставах Театральної компанії, — Богдан Бенюк, Наталя Сумська, Василь Мазур, Ігор Рубашкін, Денис Мартинов, так і нові обличчя — Наталя Ярошенко та Анна Сирбу. «Наталку Ярошенко я помітив давно — за її роботами в Театрі ім. Франка. Є молоді актори, які ставляться до своєї професії з повагою й розумінням, крім того, щоб бути талановитим, треба бути дисциплінованим. Дуже важливо не просто приходити на репетиції, а приходити з якимись своїми творчими поглядами, пропозиціями. Мені було дуже приємно, що Наталя погодилася на роль у цій виставі. Аню Сирбу я не бачив ні на сцені, ні на екрані. Мені потрібна була яскрава, сучасна, незакомплексована і, разом з тим, талановита актриса. Ми з Наталею Сумською, здається, саме таку й знайшли. Тому це невипадкові люди в нашій театральній компанії», — розповідає режисер.

Автор художнього оформлення вистави — Андрій Романченко, який уже співпрацював із Театральною компанією в «Задунайці за порогом». Як обіцяє пан Андрій, для акторів буде створено таке середовище, яке дасть можливість максимально проявити свою індивідуальність, майстерність, бачення матеріалу.

Від останньої прем’єри Театральної компанії — «Задунайця за порогом» — минуло три роки. За словами Анатолія Хостікоєва, основною проблемою таких затримок є відсутність спонсорських коштів. Цього разу спонсором виступила компанія «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша ряба»).

Після прем’єри в Києві, яка відбудеться 20, 21 та 22 вересня на сцені Театру російської драми імені Лесі Українки, планується гастрольний тур десятьма обласними центрами України. Першими традиційно стануть Львів та Івано-Франківськ. На думку Анатолія Хостікоєва, вистава буде зрозумілою скрізь, адже там порушуються питання буття. «Мені здається, що після цієї п’єси люди зрозуміють, що життя прекрасне, несподіване, яскраве, треба тільки дивитися на нього позитивно, принаймні намагатися, тоді буде набагато цікавіше», — вважає режисер.

Олеся ПУПИНІНА
Газета: 
Рубрика: