Канадська компанія розробляє альтернативне екологічно чисте паливо з нового джерела енергії, яке весь цей час було у нас під носом — із людських екскрементів, повідомляє inopressa.ru. Вчені з групи розробки біологічного палива Dynamotive стверджують, що паливо, отримане з людських нечистот, може бути використане замість інших органічних матеріалів для отримання тепла й енергії в дизельних моторах і парових котлах. Вони успішно здійснили трансформацію на рівні пілотного дослідження й хочуть довести процес до рівня комерційних обсягів. Ендрю Кінгстон, президент і генеральний директор Dynamotive, розповідає: «Зараз немає жодних технічних складностей, які б перешкоджали нам використовувати людські екскременти. Якщо ми зможемо постачати паливо, люди будуть його використовувати». У лютому 2005 року компанія розпочала виробництво на комерційному рівні в Онтаріо — підприємство виробляє 22 тисячі тонн на рік біологічного палива з тріски деревини й продає його місцевим підприємствам.
Кінгстон розповідає, що основою для виготовлення палива може бути понад сотню різновидів біологічних відходів. Компанія вже вивела на комерційний рівень виробництво палива з деревини, отриманої з будівельних відходів й оболонки кавових зерен. «Тепер ми розглядаємо можливість використання більш брудних відходів, на зразок курячого помету, коров’ячого гною й побутового сміття», — інформує він.
Відходи доводять швидким нагрівом до температури 400—500 градусів за Цельсієм у безкисневому середовищі (метод піролізу), після чого гази із вмістом вуглеводню конденсуються, перетворюючись на темно-коричневу щільну маслянисту рідину. Інші гарячі гази переробляються й використовуються у процесі нагрівання, доводячи його коефіцієнт корисної дії приблизно до 80%.
Біологічні різновиди палива вважаються екологічними, оскільки вуглеводень, який вивільнюється під час згоряння палива, раніше був поглинений із атмосфери рослинами, які використовуються для його виробництва.