Нинішніх дітей мало цікавить класичне мистецтво й стародавня історія. Ви не знаєте, чим зайняти дитину, яка захоплюється виключно комп’ютерними іграми та технічними новинками? Тоді вам саме час самим сходити та дитину зводити до Державного політехнічного музею. Там знайдуться дуже цікаві експонати для хлопчиків, які в захваті від техніки, дівчаток, які ніяк не зрозуміють, як усі ці механізми працюють, та батьків (адже вони й не здогадуються, що всі технологічні новинки — це добре забуті старовинні пристрої). Силами студентів і викладачів за 105 років у музеї зібрали колекцію найцікавіших механізмів, раритетної й дуже рідкісної ексклюзивної техніки. Отож, у політехнічному музеї є що подивитися, помацати, порозкручувати й поскладати.
Тут школярам доступно пояснять принципи дії всіляких технічних штучок. А закони механіки й хімічні формули, незрозумілі на нудних шкільних уроках, екскурсоводи музею розкладуть по поличках і продемонструють наочно. Екскурсійні програми розраховані на різні вікові категорії. Наприклад, студентам ніколи не пояснюватимуть скрупульозно дію правила Буравчика або законів Ньютона. А учням молодших класів покажуть принцип роботи гідравліки, механіки та електроніки.
Більшість експонатів зацікавлять як великих, так і маленьких відвідувачів музею. Біля входу до першого залу стоять електронні машини доісторичних часів. Тут представлена ЕОМ — громіздкий прародитель сучасних комп’ютерів і ноутбуків. Молоді люди, яким не пощастило працювати з цими електронними «динозаврами», не можуть сьогодні навіть уявити, що колись ПК займав величезну кімнату. Поряд — перші моделі синтезаторів розміром з рояль. А «стародавні» телевізори нагадують тумбочки або комоди з маленькими екранами й лупами. Цікаво було подивитися на дерев’яний водогін і цеглини (кожний із автографом виробника) XVII століття. В іншому залі справжній рай для розвідників і шпигунів. Там представлені телетайпи — шифрувальні апарати, найпопулярніший із яких передавав інформацію за допомогою всім відомої азбуки «тире й крапок» Морзе.
У найбільшому залі завбільшки з футбольне поле вмістився макет невеликого літака, палуби яхти, тюнінгований запорожець, розмальований під зебру. Тут представлені перші чорні ящики, які злітали в космос, модель першого супутника Землі в натуральну величину. Є надлегкий матеріал, який використовується для обшивки космічних апаратів, але його дуже мало. Екскурсоводи говорять, що відвідувачі розбирають його на згадку. Багатьох дивують величезні фотоапарати заввишки з людину. Вони використовуються для створення надточних електронних схем. У музеї можна наочно побачити, як виробляється легендарна кіноплівка «Свема» і як із молока роблять сухий порошок. Хлопчиків будь-якого віку особливо вабить електромобіль на акумуляторах, який нагадує космічний корабель майбутнього. Його розробили в СРСР ще 1976 року.
Ці й багато інших цікавих технічних, механічних та електронних апаратів-експонатів чекають маленьких Ейнштейнів та їхніх батьків у Державному політехнічному музеї.