З 4 по 6 серпня у філії Центрального музею Збройних сил України — Військово- морському музейному комплексі «Балаклава» пройде міжнародний фестиваль.
Сценічними майданчиками «Балаклавської Одіссеї» стануть не лише приміщення музею, а й підземний канал, док, навіть штольні для підводних човнів в горі Таврос...
Як розповіли організатори фесту, Балаклава — місце унікальне, про яке можна прочитати у легендарній «Іліаді» Гомера. Її оспівували Еврипід та Гете («Іфігеннії у Тавриді»), а з бухтою Сюмболон пов’язані сюжети у творах класиків російської та української літератури: Пушкіна, Купріна, Гріна, Лесі Українки... За радянських часів Балаклава була містом закритим для відвідувачів. Бо тут у 1953 році, за розпорядженням тодішнього генсека Микити Хрущова, побудували у горі Таврос унікальний військовий завод. Він виробляв підводні човни, а також став бомбосховищем... Часи змінилися, і у Балаклаві вперше пройдуть цікаві арт-проекти. Мета фестивалю — створити міжнародний центр, що об’єднує діячів культури різних країн.
Засновниками «Балаклавської Одіссеї» виступають: Міжнародний культурний центр (м. Севастополь); Асоціація «Лістрігон» (м. Берлін, Німеччина); Центральний музей Збройних сил України; Центр сучасного мистецтва (м. Київ); Транс медіа академія (м. Дрезден, Німеччина); ВРО центр (м. Вроцлав, Польща); Польський інститут; Альте Арте (Молдова); Асоціація «Vector» (Румунія); МДУ ім. Ломоносова (Чорноморська філія) та Балаклавський центр культури та дозвілля.
Кожна країна матиме змогу презентувати на фесті свій художній проект, присвячений сторінкам історії, але пов’язаний із Севастополем чи Балаклавою. До уваги публіки будуть представлені різні жанри мистецтва: сучасна та класична музика, твори відіо- арту, анімація, вернісажі, перформанси. Учасниками фестивалю стануть актори та художники з України, Росії, Румунії, Німеччини, Австрії, Польщі, Угорщини та Молдови. В рамках форуму пройдуть майстер-класи, наукова конференція, присвячені проблемам розвитку сучасного мистецтва. Про всі події «Балаклавської Одіссеї» можна дізнатися, якщо ви зайдете на сайт: http www.cultu.ru, який буде транслюватися у режимі реального часу в інтернеті.