Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Фіаско «Реала» — не більше ніж приємна дрібничка для киян

28 січня, 1999 - 00:00

Як правило, в Іспанії на перше місце претендували дві команди — «Реал» (Мадрид) і «Барселона». Зрідка в боротьбу включалося «Атлетіко» (Мадрид), «Валенсія», «Депортіво» або ще який-небудь вискочка. А такого, щоб після першого кола весь караван ішов, зімкнувши лави, важко пригадати навіть болільникам зі стажем.

У чому ж тут річ? Чи ослабли іспанські «гранди», чи стали дужчими середнячки?

Не будемо уподібнюватися одному футбольному оглядачу, котрий, уважно вивчивши підсумкову таблицю одного з чемпіонатів, зробив разюче відкриття. Виявляється, команди забили рівно стільки голів, скільки й пропустили. На його думку, це свідчило про недостатню увагу клубів до атакуючої гри, тож у наступному сезоні цей оглядач пропонував, аби кiлькiсть забитих м’ячів все-таки була більшою...

Не мудруючи лукаво, відзначимо, що висока конкуренція в іспанській першості стала можливою з обох вищеназваних причин. Утім, шанувальникам київського «Динамо» хочеться, певна річ, акцентувати увагу на невдачах мадридського «Реала», проте тішити себе надмірними мріями не слід. Клубний чемпіон світу і Європи завжди зможе зібратися на дві гри. Однак і занадто боятися побачення з «Королівським клубом» також не варто. Тим паче, що останній матч «Реала» в гостях проти «Депортіво» з Ла Коруньї виразно оголив проблеми столичної команди як в обороні, так і в атаці.

Розгром 0:4 навряд чи назвеш випадковістю. Можна собі уявити розлюченість президента клубу Лоренцо Санса, котрому не закинеш зайву толерантність. «Ми були просто смішні сьогодні, — ремствував він. — Футбол без поразок не буває, але програвати ТАК — це просто принизливо для такої команди, як «Реал». Відзначимо, що склад мадридського клубу був вельми грізним. На поле виходили і югослав Предраг Міятович, і хорват Давор Шукер, і іспанці Рауль і Фернандо Морієнтес — неабиякий напад, чи не так? А голландець Кларенс Зеєдорф, а італієць Крістіан Пануччі? І ось усіх цих зірок поставив на коліна досить скромний (за нинішніми мірками) клуб. І що цікаво, «Депор» добився цього завдяки вмілому застосуванню пресингу, дуже грізної зброї вихованців Лобановського. Зацікавити киян може й той факт, що після третього пропущеного м’яча ледве не побилися Міятович і Зеєдорф.

Утім, «Реал», хоча й посідає шосте місце, відстає від лідерів лише на три очка.

А переможцем першого кола стала споконвічна суперниця столичних футболістів — «Барселона». Під керівництвом голландського тренера Луї ван Гааля «Барса» стає дедалі «жовтогарячішою». Поповнення команди — брати-близнюки Роналд і Франк де Бури вдало вписались у склад, де зустріли старих знайомих Патріка Клюйверта і Філіппа Коку. А бразилець Рівалдо, забивши два м’ячі у ворота «Сарагоси» (рахунок матчу 3:1), уперше очолив список бомбардирів чемпіонату.

Довгий час на чолі таблиці трималися зухвалі клуби «Сельта» (Віго) й «Мальорка». Успіх першого клубу видається радше закономірним, ніж випадковим. Він підтверджується також чудовою грою в Кубку УЄФА, де іспанці перемогли дуже сильні англійські клуби «Астон Віллу» й «Ліверпуль». Обличчя «Сельти» визначають слов’янські футболісти — росіяни Олександр Мостовий і Андрій Карпін, а також болгарин Любо Пенєв.

Успіх «Мальорки», навпаки, здається скоріше випадковим, ніж закономірним, і грунтується на надійній обороні, очолюваній аргентинським голкіпером Карлосом Роа. 13 пропущених м’ячів у 19 іграх іспанського чемпіонату — показник вражаючий. Щоправда, п’ять із них припадають на останні дві гри.

Петро МАРУСЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: