Минулого тижня «5 канал» заявив про появу в українському інформаційному просторі ще одного суспільно-політичного ток-шоу. Відкинемо наміри скептиків одразу пов’язати цю прем’єру з наближенням виборів і подивимося, що запропонує нам досвідчений провідник таких форматів Анна Безулик. Саме вона стане ведучою двогодинної програми, яка матиме аналогічну «плюсівській» назву «Я так думаю». Стартує відносно нове ток-шоу 19 березня на «5-му». Виходитиме воно щочетверга о 21.40. Формат програми буде подібним до «Я так думаю» на «1+1», але з низкою змін: у залі з’явиться відкритий мікрофон, збільшиться кількість сюжетів, що ілюструють тези експертів і гостей програми. Незмінною залишиться спаринг-дискусія довкола актуальної та суспільно-важливої проблеми. Політики, за словами Анни Безулик, виконуватимуть у проекті роль лише «guest stars» (запрошених зірок), а не головних дійових осіб, повідомляє «Телекритика». Окрім того, автори програми залучатимуть до програми й аудиторію. За телефоном 8 (044) 4541888 та електронною адресою think@umg-film.com.ua можна пропонувати нові теми та героїв.
«День» звернувся до Анни Безулик, аби вона детальніше розповіла про майбутнє ток-шоу, про те, що її не влаштовує у вже існуючих програмах і чи, на її думку, не забагато політичних ток-шоу для одного українського інформаційного простору.
У відповідь телеведуча обіцяє «суспільну революцію».
— Нам всім страшенно бракує в телевізійному ефірі ОСОБИСТОСТЕЙ, — скаржиться Анна Безулик. — Шляхетних, освічених і працьовитих людей, чиє життя могло б стати взірцем, а ідеї та досвід натхненням для інших. Їх має Україна, але вони опинилися поза зоною телевізійної уваги та, відповідно, на сьогодні не можуть бути «рейтинго-» та «бізнес-створюючими» для телевізійних форматів. Існуючі механізми суспільного зростання, зокрема, й сама політична виборча система взагалі продукують посередностей і витискають інтелектуалів. Нам критично не вистачає відчуття єдиної країни, громадяни якої, природньо, можуть мати різні думки щодо багатьох питань і сперечатися з цього приводу, але завжди залишатимуться єдині в прагненні бачити свою країну гідною Батьківщиною для своїх дітей. І, нарешті, здається, ми втратили впевненість у власних можливостях покращити своє життя, і, закономірно, свою відповідальність за нього. Вибачте за, можливо, зайвий пафос, але без відчуття певної соціальної місії не варто розпочинати будь-яку діяльність. Ми просто спробуємо крок за кроком долати цю ситуацію. Я не маю ілюзій, що нам просто з першої програми вдасться уникнути «довколополітичного шоу-бізнесу», але якщо хоча б час від часу ми зможемо знайомити вас з новими людьми, насправді гідними поваги, та не тільки ставити запитання, але й отримувати на них відповіді, ми будемо цим пишатися.
Принципово важлива — суспільна революція. Власне, з цієї робочої назви й розпочинався проект. Ми створили, сподіваюся, достатньо технологічні умови для хоча б короткочасної появи в кадрі нових облич і нових ідей і готові їх допрацьовувати. Ми абсолютно відкриті для будь-яких контактів, знайомств та пропозицій. Для нас принципово, аби в програмі, окрім політиків та кола достатньо відомих експертів, завжди були присутніми представники ЗМІ, бізнесу та громадських організацій.
Чи знаєте ви, хто або що насправді визначає дії головних персонажів суспільно-політичного життя нашої країни? Чи розумієте ви, що нам сьогодні треба робити, аби вижити в надзвичайно складній системній кризі, через яку проходить не тільки Україна, але й людство в цілому? Врешті-решт, вам відомо, який ваш особистий наступний суспільний крок допоможе вам реально вплинути на якість вашого життя? Якщо відповідь хоча б на одне з цих запитань викликала у вас сумніви, нам буде про що спілкуватися в телевізійному ефірі.
Можливо, ми отримаємо відповіді на ці запитання вже сьогодні о 21.40.