На території Генуезької фортеці в Судаку пройшов III Міжнародний фестиваль історичного фехтування. Помірно сонячна й не дуже спекотна погода порадувала і відвідувачів, і майже 230 фехтувальників — учасників дводенного шоу.
Масова постановочна битва бугурд, в якій цього разу брали участь слов’янські та європейські воїни, виявилася, як завжди, барвистою і видовищною: з пострілами гармат і мортир, з пращами і арбалетами. Глядачі дружно вболівали за обидві «ворогуючі» сторони.
Хтось гордо демонстрував черевики із сиром’ятної шкіри та литі гудзики — все, як у Генуї початку XIV століття, а інші розповідали про тонкощі кування мечів і лат. Глядачі із задоволенням приміряли костюми та збрую, брали участь у середньовічних розвагах — метанні колод і булав, сокир і кинджалів, стрільбі з лука й арбалета, а також у боротьбі. Найсміливіші могли спробувати сили в рицарських турнірах «На навершя» і «На поразку». У «Місті майстрів» по сусідству працювали гончарі, ковалі. У перервах відвідувачів розважали кияни з народного гурту «Дробина», танцівниці у східних вбраннях, російська співачка Симона і білоруська дискотечна група «Galaxy».
Рух історичної реконструкції та рольових ігор в Україні зародився в 1996— 1998 роках. Найбільш серйозно розвинений у трьох регіонах України — Києві, Харкові та Одесі. У Криму історичною реконструкцією подій Середньовіччя серйозно займається близько 150 чоловік.