Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ГIПОТЕЗИ

8 червня, 2004 - 00:00

Як продовжити життя людини до 180 років

Сенсаційне відкриття зроблено американськими вченими — вони виявили протеїн, який здатний значно збільшувати тривалість життя. Виявилося, що в екстремальних ситуаціях — наприклад, під час голодування — організм ссавців починає виробляти особливий білок. Він розкриває кризовий потенціал організму і, зокрема, створює умови для продовження життя щонайменше на 50 відсотків. Під час революційних досліджень вченими з Массачусетського технологічного інституту (США) у мишей було виявлено спеціальний ген, відповідальний за синтез «протеїну життя». Дослідники вважають, що аналогічний механізм діє і в організмі людини, передає obozrevatel.com.ua. У результаті американські вчені обіцяють вже найближчим часом створити технологію, яка дозволить продовжити людське життя до 180 років. А поки вони радять охочим самим активізувати «протеїн життя», використовуючи помірне голодування.

Виявлено предка всіх живих істот?

Ученим вдалося виявити в скельних породах Південного Китаю останки живої істоти віком 580 мільйонів років. Знахідка, ледве помітна неозброєним оком, як передбачають вчені, може бути предком всіх живих істот на Землі. Принаймні, це найдавніший з виявлених на сьогодні багатоклітинних організмів, повідомляє News.Battery.ru. Незважаючи на те, що істота, яка за формою нагадує плоский шолом, була завширшки всього у дві людських волосини, її внутрішня будова була досить складною. Таким чином, знахідка дозволяє говорити про те, що складне органічне життя існувало задовго до «кембрійского вибуху». Цим терміном, як відомо, визначають бурхливе й одночасне виникнення морської фауни й безлічі нових біологічних видів, що відбулося приблизно 540 мільйонів років тому.

Дослідники назвали організм Vernanimalcula («маленька весняна тварина»), оскільки жила вона в період після глобального холоду, коли Земля була вкрита стометровим шаром льоду, а температура наближалася до 30 градусів нижче нуля за Цельсієм. На думку вчених, Vernanimalcula харчувалася одноклітинними організмами, всмоктуючи їх через ротовий отвір, як пилосос. Результати досліджень дозволяють говорити, що тварина мала деяку подібність мускулатури і була здатна пересуватися. Знахідка Vernanimalcula знову пожвавила суперечку про зв’язки розміру й складності будови організму. Тепер вчені дедалі більше говорять про те, що складні багатоклітинні організми могли жити набагато раніше, ніж передбачалося, оскільки їм не обов’язково треба було мати великі розміри. Тож нинішня знахідка, можливо, стане не останньою в цій царині.

Як відрегулювати «біологічний годинник»

До розкриття механізму «біологічного годинника» наблизилися японські вчені. Під час експериментів із синьо-зеленими водоростями біологи з університетів Нагоя та Кіото з’ясували, що 24-годинний добовий ритм встановлює й регулює особлива група протеїнів, повідомляє News.Battery.ru. Контролюють його три види білків. Аналізуючи структуру одного з них, мікробіологи встановили, що протеїн складається із трьох ділянок. При впливі на них відбувається зміна внутрішніх ритмів. Експерименти показали, що відхилення від добового циклу в бактерій відбувалося при блокуванні середньої частини. Подібний вплив на крайню ділянку призводив до повного порушення ритму. При цьому розмноження та інші важливі життєві процеси набували безладного характеру. Зараз вчені з’ясовують, яким чином у біологічному годиннику відбувається настройка саме на 24-годинний цикл. Його збій призводить до виникнення різноманітних захворювань.

Підготувала Катерина ЗОРКІНА, «День»
Газета: 
Рубрика: