Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Головний аксесуар чоловіка

Краватка в діловому середовищі є показником успішності, знання норм етикету та індивідуальності
2 грудня, 2009 - 00:00

«Джентльмен може мати лише один костюм, але в нього має бути дюжина краваток», — кажуть англійці. Якщо ваш коханий носить краватки, то ще одна подарована його явно потішить. Важливо тільки правильно вибрати модель і врахувати модні світові тенденції, радить inopressa.ru. Світові законодавці краваткової моди — Hugo Boss, Windsor, Duke, Ermano, Otto Kern, Joop — у цьому сезоні пропонують такі забарвлення:

— клітинку двоколірну, «курячу лапку», «шотландку»;

— однотонні з атласним блиском;

— набивний малюнок;

— квіткові мотиви на темному або яскравому фоні;

— дрібний геометричний малюнок;

— традиційна діагональна смужка — незмінна класика.

Відповідно до міжнародних канонів, у діловому костюмі ширина краватки повинна бути приблизно 8,2 сантиметра, а її кінчик має злегка прикривати ремінь на 1 — 1,5 сантиметра. Дуже коротка або занадто довга краватка — це вже модні тенденції для вільного стилю, які міняються з року в рік, залежно від пропозицій світових дизайнерів. І річ не лише в іменитості бренду. Є краватки ручної роботи, а є масові моделі, пошиті на швейних станках, — у цьому вся різниця. Дорогі краватки виготовляють із суцільного шматка шовку, складеного в сім разів. Інша важлива деталь якісної краватки — підкладка, яка допомагає зберігати форму і додає краватці цупкості.

Найкращі шиються зі стовідсоткової вовни. Звісно, це ручна робота. Моделі масового пошиття зазвичай виготовляють із вовни з бавовною, стовідсоткової бавовни або поліестеру. Але важливіше вибрати не модну краватку, а якісну. А в цій справі є свої тонкощі. У магазинах представлені моделі Baldessarini, Barba, Christian Lacroix, Ermenegildo Zegna, Tino Cosma й інші відомі бренди. Ціни значно відрізняються. Як же на око відрізнити високоякісну модель від масової? Консультанти стверджують, що лише на дотик. Торкніться шва на задньому боці виробу, і якщо він м’який і ковзає, значить, краватка зшита вручну. Якщо ви намацали два шви — перед вами краватка високої якості ручної роботи, яка коштує не менш як 150 доларів.

Жорсткий одинарний шов свідчить про масове пошиття.

Часто чоловіки стикаються з такою проблемою: після того як краватка була зав’язана і розпрямлена під коміром, вона починає перекручуватися. Цього можна уникнути ще під час вибору моделі. Візьміть виріб у простягнуту руку, якщо він крутиться навколо своєї осі, це означає, що товар неправильно пошитий.

Для того, щоб краватку зручно було брати із собою в поїздку, купіть до неї дорожній футляр, у якому вона не м’ятиметься.

Газета: 
Рубрика: