Найкращі художники-керамісти з усього світу щороку залишають у дар Національному музею-заповіднику українського гончарства свої роботи. І Опішню заслужено називають гончарною столицею України. У цьому році в селищі були серби й венесуельці, німці й росіяни, турки й японці... Два тижні Опішня ліпила, малювала, вишивала, вирізала, кувала, співала, танцювала, фотографувала і фотографувалась, купувала і продавала.
І все крутилося навколо гончарства. Організатори мистецького фестивалю зуміли показати його в різних проявах мистецтва. Фотохудожники відкрили гончарську фотовиставку, ті, хто вподобав графіті, — розмальовували опішнянські паркани гончарськими мотивами, ковалі поєднали гончарство з ковальством, навіть у новому мистецтві бодіпейтингу (художній розпис тіла) зуміли втілити гончарську тематику.
Тож в Опішні відбувся з добрий десяток мистецьких заходів, уся ця феєрія називалася Тижнем національного гончарного здвиження. В його рамках пройшли III Національний ковальський фестиваль «Вакула ХХI», V Національна виставка-конкурс художньої кераміки «Керамік ПІК в Опішні», V Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2013», ІІІ Національний конкурс бодіпейтингу, VII Міжнародний гончарний молодіжний фестиваль, ІІ Національний керамоГРАФІТІфест Ceramic Graffiti Fest, Традиційний «День гончаря» та багато інших мистецьких заходів.