Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Химери останньої волі

18 грудня, 2003 - 00:00

10 найнезвичайніших заповітів публікує сайт Подробності.ua.

Найдовший заповіт склав один iз батьків-засновників Сполучених Штатів Томас Джефферсон. Вказівки відносно майна чергувалися у документі з роздумами про історію Америки. За цим заповітом спадкоємці Джефферсона отримували свої частки спадщини тільки за умови, що відпустили на волю усіх своїх рабів.

А найкоротший написав банкір з Лондона. Вiн містив три слова: «Я повністю розорений».

Найобразливіший: один середньовічний фермер залишав 100 ліврів своїй дружині, але велів, якщо вона вийде заміж, додати ще 100 ліврів, мотивуючи тим, що бідоласі, який стане її чоловіком, ці гроші знадобляться. Жаль, у ті часи було заборонено розлучення.

А найнепристойніший в історії заповіт залишив чоботар з Марселя. З 123 записаних у ньому слів 94 неможливо вимовити навіть у відносно пристойному оточенні.

Історично найкорисніший заповіт залишив Вільям Шекспір. Він виявився досить дріб’язковим типом і зробив розпорядження відносно усього свого майна, починаючи від меблів і закінчуючи взуттям. Заповіт цей — ледве чи не єдиний незаперечний документ, який доводить існування Шекспіра.

Найскладніший для розуміння заповіт було складено лаборантом відомого фізика Нільса Бора. У ньому було так багато спеціальних термінів і складних фразеологічних зворотів, що для його розшифровки довелося викликати експертів-лінгвістів.

Найбільша готівкова сума, що будь-коли заповідалася однією людиною: Генрі Форд заповідав розподілити 500 мільйонів доларів серед 4157 навчальних і благодійних закладів.

Найсекретніший заповіт залишив мільярдер Мішель Ротшильд. У ньому, зокрема, говориться: «..категорично і однозначно забороняю будь-який опис моєї спадщини, будь-яке судове втручання і оприлюднення моєї спадщини...» Так що реальні розміри спадщини й досі невідомі.

Найвідоміший заповіт залишив Альфред Нобель. Його було опротестовано родичами. Вони отримували тільки півмільйона крон, а інші 30 мільйонів було віддано на встановлення знаменитої Нобелівської премії.

Найбільша спадщина, яку залишено тварині. З цим же заповітом пов’язана і найбезглуздіша історія про спадщину. Мільйонер і кінопродюсер Роджер Доркас усі свої 65 мільйонів доларів залишив улюбленому собаці Максиміліану. Суд визнав таке рішення законним, оскільки за життя мільйонер зробив Максиміліану абсолютно людські документи. Дружині Доркас залишив 1 цент. Але вона, за тими ж собачими документами, вийшла заміж за пса і після його смерті спокійно вступила у права спадщини, оскільки собака, природно, заповіту не залишив.

Газета: 
Рубрика: