Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Хронологічна плутанина допоможе автору «Коду да Вінчі»

15 березня, 2006 - 00:00
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ «КОД ДА ВIНЧI»

Хронологія хрестових походів допоможе Дену Брауну, автору бестселера «Код да Вінчі», виграти справу про плагіат, що розбирається в лондонському суді. Після засідання 9 березня суддя оголосив позивачам Майклу Бейдженту та Ричарду Лі, що їхні перспективи на перемогу досить непевні, повідомила Lenta.ru з посиланням на газету The Times. Бейджент і Лі, автори книжки «Священна кров і святий Грааль» («The Holy Blood and The Holy Grail»), обвинувачують Дена Брауна в тому, що він украв цілі пасажі з їхньої роботи. У своїй книжці, вперше виданій ще в 1982 році, вони звертаються до теорії, згідно з якою католицька церква приховувала той факт, що в Христа були діти, а їхні нащадки виявилися на французькому престолі. У романі Брауна ця ідея теж широко використовується. Адвокат Брауна стверджує, що письменник користувався іншими джерелами, аніж книга Бейджента і Лі. Той факт, що в «Коді да Вінчі» наведена одна дата заснування Пріората Сіона, а в «Священній крові» — інша, можливо, вказує на справедливість аргументів захисту.

Згідно з репортажем газети The Times, Браун відносить заснування Пріората Сиона до епохи короля Єрусалимського Балдуїна II (помер у 1131 році) та Другого хрестового походу (1147— 1149). Бейджент і Лі датують заснування цієї організації 1099 роком. (Якщо звернутися до книжки «Код да Вінчі», то з першої її сторінки читаємо, що якраз Браун оперує 1099 роком. (У розпорядженні Lenta.ru є томик видавництва Doubleday, виданий у 2004 році). У книжці «The Holy Blood and The Holy Grail» йдеться про те, що організація Prieure de Sion, яку заснував у 1956 році П’єр Плантар де Сен-Клер, зараховує себе до Ордена Сіона, створеного у XII столітті, точніше — в 1188 році.)

Хай би там що, позиція позивачів виявилася хиткою, і вони визнають це. Суддя Джастіс Сміт (Justice Smith) призначив наступне слухання на 16 березня і зазначив, що не лише фактологічний аргумент слабкий, а й мовна схожість між двома книжками видається «виключно віддаленою».

Тим часом продажі книжки «Священна кров і святий Грааль» зросли всемеро.

Газета: 
Рубрика: