Космічний рок-н-рол
Коли американо-європейський корабель Cassini завершить свою подорож до місяця Сатурна, Титана, в космосі зазвучить рок-н-рол. Апарат несе 14-хвилинний компакт-диск із музикою двох французьких артистів — Жюльєн Сіванж та Луї Харі. Музиканти в 1997 році домовилися з Європейським космічним агентством (ESA), що побажало внести культурний аспект у наукове дослідження, додати до місії художній зміст, щоб залишити в невідомому слід людства та відправити сигнал можливим неземним жителям. Щоправда, музикантів попросили написати композиції без слів. Таким чином, чотири створені ними мелодії Cassini передасть в ефір для інопланетян, які вміють слухати. Земляни також зможуть почути ці мелодії на сайті Music2Titan, але лише з 21 грудня — коли музична місія розпочнеться в космосі, передає Membrana.ru.
Півсотні тисяч доларів за кошеня
Американська компанія «Genetic savings and clone» розпочала комерційне клонування кошенят — по 50 тисяч доларів за кожного. Бізнесмени розраховують, що клієнтами стануть люди, які вважають чотириногих вихованців членами сім’ї. Побоюючись втратити їх, вони захочуть отримати точну копію свого улюбленця. Клонована тварина стане мовби продовженням свого генетичного донора, повідомляють Вести.ru. Саме «Genetic savings and clone» три роки тому вдалося вперше клонувати кішку. Проте малюк, якого назвали Копікет, вельми відрізнявся від генетичного донора, насамперед кольором. Вчені досі не можуть досягти цілковитої відповідності в кольорі між оригіналом і копією. Навіть звички можуть серйозно відрізнятися. Річ тут, кажуть вчені, не лише в генах, а й у впливі навколишнього середовища. Бізнесмени заспокоюють майбутніх клієнтів: якщо результат роботи не сподобається, їм повернуть гроші або подарують інше кошеня. А вже через рік ця ж компанія обіцяє представити публіці клоноване щеня. Поки що нікому у світі не вдалося скопіювати собаку. Найкращий друг людини виявився генетичною загадкою.
Білий ведмідь у зоопарку став... фіолетовим
Фіолетовий ведмідь став визначною пам’яткою зоопарку аргентинського міста Мендоса. Раніше він був звичайним білим ведмедем. Проте в процесі лікування дерматиту (ветеринари почали давати ведмедю якісь ліки) тварина змінила колір. Як повідомляє News.Battery.Ru, тепер до зоопарку приходить у півтора рази більше народу, ніж раніше, коли ведмідь був білим. Передбачається, що ведмідь поступово знову побіліє. За прогнозами ветеринарів, це станеться приблизно за місяць.