Студент подав у суд на своїх викладачів
Студент юридичного факультету Латвійського університету Крістапс Саутіньш подав у суд на альма-матер за часті прогули викладачів. Студент вимагає символічної компенсації у сумі — майже $50, передає ІТАР-ТАРС. За словами Саутіньша та інших студентів, вони весь час стикаються з відсутністю викладачів на лекціях, через що вже не раз виникали суперечки з керівництвом факультету. Однак декан Каспарс Балодіс пояснює те, що відбувається, тим, що більшість лекторів є практикуючими юристами, а інформація щодо скасування занять подається заздалегідь. «Тим, хто навчається на бюджетній основі, часті прогули викладачів можуть бути й вигідними. А я сам плачу за освіту, й для мене важливе кожне заняття», — говорить студент. На юридичному факультеті Латвійського університету плата за академічний рік становить майже тисячі доларів. Керівництво університету пообіцяло розпочати переговори зі студентом.
Iталійські діти надто захопилися «мобільниками»
Експерти італійського університету дослідження Трієста з’ясували, що мобільні телефони використовуються дітьми дуже часто: 56% десятирічних дітей не можуть обійтися без мобільного телефону, й лише 32% дітей відключають його перед сном. У дослідженні взяли участь 129 учнів четвертих і п’ятих класів початкової школи. 37% опитаних отримали мобільний телефон у подарунок від батьків, які таким чином намагаються посилити контроль над дітьми. Однак батьки, подарувавши телефон, не замислюються про те, що прирекли своїх дітей на справжню залежність. 30% дітей роблять більш як три телефонні дзвінки за день, 10,85% дзвонять як вдень, так і вночі. Лише 20% школярів вимикають телефон, перебуваючи в церкві, ще менше, 15%, відключають його в школі. 30% опитаних переконані, що телефон є невід’ємною частиною їхнього життя, повідомляє PROext.com. Таким чином, вивчивши ставлення наймолодших до телевізора і відеоігор, вчені вирішили сконцентрувати свої дослідження на мобільних телефонах. «Цей предмет використовується неправильно й надто часто, — говорить професор Піра. — Навіть порівняно з іншими європейськими країнами, де цей засіб використовується рідше». Мобільний телефон став для дітей предметом культу: той, хто його не має, хоче, щоб він обов’язково в нього був. При цьому всі витрати на «мобільні забавки» дітей лягають на батьків. Щонайменше, 42% батьків оплачують рахунки своїх чад. У цьому беруть участь і бабусі з дідусями, але відсоток таких невеликий, всього 5%. Однак 19% учнів четвертих і п’ятих класів намагаються все-таки самі оплачувати рахунки зі своїх кишенькових грошей. Однак на цьому сюрпризи не закінчуються. Кожна друга італійська дитина заявляє, що любить мобільний телефон, тому що «він корисний і дозволяє відчувати себе впевненіше».
44% дзвінків діти роблять своїм батькам. За даними дослідження, найчастіше діти дзвонять батькам (44,18% дзвінків). 38,75% школярів обмінюються SMS-повідомленнями з друзями, а найбільш використовувані функції — ігри (40,31%), будильник і звукові сигнали (33,33%). «Подібні звички, — зазначає професор Піра, — можуть призвести до негативних наслідків, від нездатності сконцентруватися до втрати прямого контакту з однолітками, від шкідливого опромінювання організму, передусім через звичку залишати не вимкнений телефон на тумбочці поруч із ліжком, до обідніння лексикону через постійне використання SMS». Такої ж думки дотримується й Марія Ріта Муніцци, президент Італійського руху батьків. Вона зазначає, що поширення мобільних телефонів серед малолітніх «викликає занепокоєння й підлягає засудженню». Навіть із медичного погляду, «оскільки поки що невідомі ефекти від впливу магнітних хвиль мобільних телефонів на дітей, на верхню частину черепу та тканини головного мозку, що розвиваються», — підкреслює Муніцци.