Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

I ТАКЕ БУВАЄ

8 вересня, 2005 - 00:00

Серфінгіст побив акулу

Австралійський серфінгіст зумів врятуватися з пащі дорослої білої акули, яка напала на нього під час купання в океані, повідомляє телеканал Skynews. Джейк Херон, 40-річний батько двох дітей, ішов по хвилі приблизно за десять метрів від берега, коли чотириметрова риба збила його з прив’язаної до щиколотки дошки, вчепилася в неї та потягла разом із ним на глибину. Однак австралієць не розгубився: перш ніж піти під воду, він голосно покликав на допомогу. У боротьбі під водою він кілька разів брикнув акулу і навіть завдав їй декілька ударів кулаком. Після чого Херон зміг відчепитися від своєї дошки, і, поки хижачка приходила до тями після несподіваної відсічі, досить швидко доплив до берега. Унаслідок цього випадку постраждала не лише акула. Попри відчайдушний опір серфінгіста, вона все-таки змогла його вкусити. У лікарні Джейку Херону наклали 20 швів на руку і ще 30 на стегно.

Американці торгують навіть... снами

Американська компанія PowerNap Sleep Centers планує продавати хвилину хорошого сну за 70 центів. Такою послугою зможуть скористатися відвідувачі Mall of America, найбільшого торгового центру США в Міннеаполісі, де відкриється спеціальний магазин, повідомляє BBC News. Покупцям запропонують на вибір тематичні кімнати для відпочинку — «Тропічний острів», «Далекий космос», «Оазис» тощо. Кожна з них буде оформлена в особливому стилі. Власники магазину обіцяють дотримуватися суворого правила, згідно з яким відвідувачів пускатимуть у кімнати лише по одному. За словами представника Mall of America Джулії Хенсон, нова послуга може особливо сподобатися чоловікам, дружини яких влаштовують походи за покупками перед Різдвом. Потенційні клієнти розходяться в думці з приводу нового магазину. Деякі з них вважають, що дешевше купити квиток у кіно та проспати весь сеанс.

Хочете схуднути? Спитайте у стародавніх людей — як

Середньовічні шотландські ченці жували бульби рослини вика, щоб втамувати почуття голоду та перечекати голодні часи. Сучасні фармацевти розраховують скористатися стародавнім знанням при створенні нового препарату для охочих схуднути, повідомляє BBC. Археологи досліджували залишки августинського монастиря Сутра Айл неподалік від Единбурга. Вивчаючи розвалини колишньої монастирської лікарні, вчені виявили свідчення використання з харчовою та лікарською метою однієї поширеної рослини: вики. Її різновиди добре відомі тваринникам: горошок луговий і болотяний — це хороші корми для худоби. Ще один родич вики — мишачий горошок, популярна садова культура. Гіркуваті бульби вики добре тамують почуття голоду та віддалено нагадують на смак лакрицю. У середньовічних текстах містяться повідомлення, що люди, які харчувалися викою, не згадували про їжу тижнями й місяцями. Одна з фармацевтичних компаній Шотландії вже зайнялася дослідженнями корисних, але давно забутих властивостей цієї рослини.

Спагеті просувають науку

Дослідження, присвячене особливостям спагеті, опублікував журнал Physics Review Letters. Французькі фізики Базиль Одолі та Себастьян Некірх помітили, що при скручуванні сухий борошняний виріб не розламується надвоє, а розпадається на кілька частин, і спробували знайти в цьому процесі нові закономірності. Експерименти привели до відкриття в галузi теорії коливань, вважають вчені. Щоб побачити поширення хвиль пружності в середовищі, вони провели відеозйомку з частотою кілька тисяч кадрів на секунду. Некірх і Одолі дійшли висновку про особливий резонансний ефект. Одразу після того, як перша тріщина перетворюється на розлом, уздовж спагеті починає рухатися нова хвиля, що посилює нестійкість і допомагає утворитися новим тріщинам. У результаті — «осколків» налічується від трьох до десяти. На думку Некірха й Одолі, їхні висновки можна поширити на інші матеріали. Цілком імовірно, вважають дослідники, що новою теорією зацікавляться архітектори та конструктори.

В Iрані за весілля платитиме держава

Уряд Ірану планує створити фонд у розмірі 1,3 мільярда доларів, щоб допомогти небагатим молодим людям організувати весілля, повідомляється у вівторок на сайті BBC News. Так званий Фонд кохання, до якого надходитиме частина доходів від реалізованої державою нафти, став першою ініціативою нового президента країни Махмуда Ахмадінежада. У кожній іранській провінції з’явиться опікунська рада, що визначатиме, скільки коштів знадобиться кожній парі на весільні урочистості. Інших деталей нового проекту, який, як очікується, незабаром затвердить парламент, не наводять. Фонд кохання є одним із кроків на шляху реалізації гасла нового уряду — «Перетворімо нафтові гроші на доходи громадян». Однак витрачання коштів стабілізаційного фонду на соціальні потреби може в результаті призвести до галопуючої інфляції в країні, зазначає BBC News.

За матеріалами інтернету підготував Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: