Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Калейдоскоп

28 жовтня, 2004 - 00:00

Постіль у ресторані

У Нью-Йорку відроджується традиція римських імператорів — бенкетувати лежачи. Один ресторан вже відчинено, за ним у найближчі тижні підуть щонайменше ще два заклади.

Першим віяння нової моди помітив тайський ресторан Highline. Нарівні зі звичайними столиками в залі з’явилися три білосніжні гігантські ліжка, а прямо над ними зручно розташувалися скляні столики. Кожен знає, що приймати їжу в горизонтальному положенні досить важко — дуже великий ризик що-небудь пролити або розсипати. Тому за правилами ресторації до ліжка не подають супи, продукти, які треба різати на тарілці, та інші «небезпечні» страви. А якщо з ким- небудь із клієнтів прикрість все ж трапилася, службовці швидко змінять покривало на матраці.

Відвідувачі говорять, що ідея дуже цікава, але розташуватися на лежанках поки що ризикують лише компанії молодих людей, не скутих правилами етикету. Провести в такій обстановці ділову зустріч поки що не зважився ніхто. На любовне побачення, яке починається прямо в ліжку, також небагато охочих: дуже вже двозначно це виглядає, повідомляє «Утро.ru».

Комп’ютери, які перемогли час

У цьому світі немає нічого вічного, все приречене на забуття й смерть, у тому числі й кіно. Час засвічує плівку, робить гру акторів смішною. Особливо швидко старіє жанрове кіно. Спецефекти, які ще вчора здавалися вершиною кіношного трюкацтва, за якийсь рік перетворюються на пережиток минулого. Проте не всі згодні з тим, що старість неминуча. Джордж Лукас — один із тих, хто намагається встати на шляху в часу. Випускаючи нескінченні сиквели одного й того ж фільму, періодично влаштовуючи їм пластичні операції, він начебто намагається довести, що сучасні технології всесильні. І, що найдивніше, — поки що Лукас виходить переможцем у цьому поєдинку. Продовження «Зоряних воєн» збирають величезні кінотеатри, а старі епізоди за мільйони купує телебачення.

Непогано пішов у вересні й випущений на DVD блок перших серій саги. Запущений у продаж 20 вересня, він встановив рекорд. Лише в трьох німецькомовних країнах (Австрія, Німеччина, Швейцарія) в день релізу шанувальники фантастики купили понад 150 тис. примірників трилогії — більше, ніж будь-який інший фільм за всю історію DVD у цьому регіоні, повідомляє «Lenta.ru». Трилогія, що вийшла на DVD, включає в себе чотири диски. На трьох записані епізоди IV, V і VI («Нова надія», «Імперія завдає удару у відповідь» і «Повернення Джедая»). Кожен диск забезпечено коментарями Джорджа Лукаса і членів знімальної групи. На четвертому DVD записано документальний фільм, що розповідає про перетворення низькобюджетної «космічної опери» на один із найуспішніших кінопроектів у історії людства. Там же міститься декілька інтерв’ю, які раніше не видавалися, і робочі матеріали зйомок.

Днями стало відомо, яка копітка праця передувала виходу DVD. Виявляється, фахівці майже місяць працювали над тим, щоб надати трилогії привабливого вигляду. Відновленням «Зоряних воєн» займалася каліфорнійська студія Lowry Digital Images в Бербанку. Плівку сканували покадрово за допомогою високочутливих сканерів. Для обробки фільму з 200 тис. кадрів було потрібно 400 терабайтів дискового простору і 600 комп’ютерів.

Раритети з горищ

У російському місті Валдай на горищах старовинних особняків краєзнавці виявили близько тисячі раритетів XVIII—XX сторіч. Пошуки проводилися впродовж двох з половиною років.

Як повідомляє РІА «Новости», серед виявлених краєзнавцями «горищних раритетів» переважали предмети етнографії минулих сторіч: прикраси, іграшки і одяг, головні убори, взуття, посуд, книги, настінні годинники та сумки, предмети декоративно-прикладної творчості, документи і світлини.

Ці предмети, якими користувалися люди в минулих сторіччях, виявилися зовсім забутими їхніми прапраправнуками. Внаслідок досліджень з’ясувалося, що деякі з «горищних раритетів» належали в минулому представникам відомих у Росії родин, які або постійно жили на Валдаї, або наймали тут на літо дачі. Серед таких родин були, зокрема, Бухаріни, Дягілєви, Квашніни-Самаріни, Меньшикови та Панаєви.

Більшість предметів, знайдених на горищах, їхні сучасні власники передали в дар музейникам. А може, й нам пошукати по закутках? Користь буде подвійною: наведемо порядок на горищах і поповнимо колекції місцевих українських музеїв.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК , «День»
Газета: 
Рубрика: