Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КАЛЕЙДОСКОП

27 липня, 2006 - 00:00


Рибки проти терористів

В Японії стартував експеримент, у ході якого декоративні акваріумні рисові рибки (ricefish) використовуватимуться для визначення терористичної загрози на водозабірних станціях, пише інтернет-видання Telegraph.co.uk. Так, як експеримент рибок випустили у водосховища двох водозабірних станцій у префектурі Шиозука на півдні Токіо. Зі слів фахівців, рисова рибка дуже чутливо реагує на появу у воді сторонніх домішок — спливає ближче до поверхні води або просто гине, що дозволяє використовувати її так, як канарок у шахтах використовують для визначення скупчень метану, повідомляє lenta.ru. При цьому прихильники експерименту зазначають, що рисова рибка реагує на зміну складу води вже протягом кількох годин у той час, як дорогі фільтри вимагають для виявлення у воді сторонніх домішок до 15 годин.


Чемпіонат світу з грилю

Незвичайний чемпіонат проходив у місті Вроцлав (Польща). У змаганнях взяли участь 24 команди з 18 країн світу. Перемогла польська збірна Polish Barbecue Kings, повідомляє Інтерфакс. Поляки постійно беруть участь у чемпіонаті, однак уперше посіли перше місце. Учасникам треба було приготувати п’ять страв на грилі: рибу, філе курчати, свинину, яловичину й — на десерт — фрукти. Змагання проходили в історичному центрі Вроцлава на Піщаному острові. Незважаючи на спеку, натовпи городян спостерігали за перебігом чемпіонату світу по грилю. Міжнародне журі зі 110 чоловік оцінювало якість і смак приготовленої їжі, техніку гриля, а також сервіровку страв. Зі слів організатора чемпіонату Януша Станьчика, поляки за рік витрачають на відвідування гриль-ресторанів майже шість мільярдів злотих (майже $2 млрд.).


Волинки під забороною?

Британське міністерство оборони ввело обмеження на гру на волинці у військових полках. Вважається, що нові правила направлені на охорону здоров’я військовослужбовців. Тепер у приміщенні волинщики зможуть вправлятися у грі на музичному інструменті не більше 15 хвилин на день. А учням армійської школи волинщиків наказано обмежити музичні заняття й на відкритому повітрі — до 24 хвилин щодня. Нововведення покликані боротися з різними проблемами, які можуть виникнути у музикантів зі слухом. У результаті проведених досліджень військові медики прийшли до висновку, що звук волинки може негативно впливати на слуховий апарат людини, повідомляють Політ.ру з посиланням на Бі-бі-сі. Тести показали, що на відкритому повітрі сила звуку волинки досягає 111 децибел, що прирівнюється за силою звуку, що видає пневматичний дриль, а в приміщенні він доходить до 116 децибел, що можна порівняти зі звуком бензопилки. Військовим музикантам також наказано використовувати беруші, якщо вони збираються займатися музичними вправами на волинці довше за визначений правилами термін. До речі, волинщики відіграють важливу роль у шотландських військових формуваннях. Колись саме під звуки волинок солдати йшли у бій з ворогом. У армійських школах Шотландії грі на волинці нині навчаються майже 100 чоловік. Зараз усі волинщики інтенсивно готуються до параду військових оркестрів, який щорічно проходить в Единбурзі в середині серпня.

Газета: 
Рубрика: