Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КАЛЕЙДОСКОП

13 січня, 2005 - 00:00

Сюрпризи погоди

«А за вікном майже весна» — ці рядки з хіта популярної української рок-групи «Океан Ельзи» спадають на думку, коли чуєш інформацію РІА «Новини», що в міських парках Гамбурга розцвіли перші крокуси і троянди «Форсайт». Причина такого незвичайного для січня явища — тепла погода, яка встоялася в цьому районі. За повідомленням німецької метеослужби, цього понеділка в Гамбурзі стовпчик термометра піднявся до позначки плюс 13,4 градуса. Майже така сама м’яка погода спостерігається і в інших північних містах ФРН. У Шлезвігу та Кілі сьогодні було відзначено від 10,6 до 13,2 градусів тепла. У Берлін також несподівано прийшла весна. Останніми днями температура вдень тут становить плюс 10—14 градусів. У нас в Україні також тепло (вдень 6—8 градусів) і якщо такі погожі днини триватимуть, то в наших лісах з’являться проліски.

Без реклами

Батьки китайського хлопчика Чжан Туна, офіційно визнаного минулого тижня 1 мільярд 300-мільйонним жителем Китаю, відмовилися підписувати рекламні контракти з найбільшими виробниками дитячого харчування та памперсів. Про це повідомляє агентство «Синьхуа» з посиланням на місцеву пресу. Фотографія Чжан Туна з’явилася на перших сторінках центральних китайських газет, і відтоді його батьків осаджують представники різних компаній. Батько Чжана зізнався, що не чекав, що навколо його дитини підніметься такий шум.

«Виявляється, це великий успіх — бути 1 мільярд 300-мільйонним жителем Китаю, — заявив журналістам батько славнозвісного немовляти Чжан Ічи. — Ми відмовили всім, тому що рекламні компанії можуть негативно позначитися на здоров’ї малюка».

За ствердженням соціологів, якби не політика «Одна сім’я — одна дитина», що проводиться в Китаї останні 20 років, рубіж 1 мільярд 300 мільйонів було б пройдено тут уже у 2001 році, а сьогодні населення КНР перевищувало б 1 мільярд 600 мільйонів чоловік.

Поради про всяк випадок

Стихійні лиха, як правило, застають людей зненацька навіть у таких традиційно «підготовлених» до природних катаклізмів країнах, як Японія, де система навчання населення сейсмічної оборони широко розповсюджена.

Експерти Washington ProFile пропонують наступні рекомендації для людей, які опинилися в зоні стихійного лиха:

Землетрус

У випадку, якщо інформацію про землетрус було зазделегідь забезпечено, необхідно: відключити всі вузли тепло-, водо- і енергопостачання в приміщенні; розмістити вогнегасники на кожному поверсі приміщення; пересвідчитися, що димар і дах знаходяться в хорошому стані; закріпити всі висячі предмети, такі, як люстри, лампи, картини, дзеркала тощо.

Якщо Ви знаходитеся в приміщенні, не намагайтеся вибігти з нього, але постарайтеся знайти укриття під внутрішнім дверним отвором або під масивним столом. Залиште вікна і двері відкритими, щоб при необхідності можна було вибігти з будівлі. Якщо Ви знаходитеся на вулиці, то тримайтеся подалі від будівель. Якщо ви знаходитеся в машині, зупиніть її, побоюйтеся мостів та естакад.

Повінь

Ніколи не намагайтеся пройти або проїхати через течію. Постарайтеся дістатися природних висот. Стережіться змій та інших дрібних тварин, які можуть спробувати сховатися від повені в будівлях. Ніколи не заходьте в будівлю, оточену водою, — вона може раптово звалитися. Стережіться проводів та електричних кабелів.

Ураган

Сховайтеся в підвалі або іншому надійному укритті (можна використати маленьку кімнату, розташовану посередині приміщення: комірка або ванна кімната, віддалена від вікон і дверей. Знаходячись у громадських приміщеннях, тримайтеся подалі від великих кімнат і залів, а також від вікон та дверей. Намагайтеся лягти на підлогу і закрити задню частину голови руками, щоб уникнути переломів шиї.

Якщо знаходитеся в машині, не намагайтеся перегнати торнадо. Зупиніть машину, вийдіть із неї і або спробуйте знайти укриття, або знайдіть більш низьке місце і ляжте на землю.

Газета: 
Рубрика: