Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кiномани поспiшають до Москви

19 липня в Москві відкриється черговий Міжнародний кінофестиваль
17 липня, 1999 - 00:00


Його і лають, і прославляють, він помпезний, зазвичай багатий на відкриття, і є одним із найбільших фестивалів, які проводяться у світі.

На ньому за десять днів і дев'ять ночей буде показано 300 фільмів — більше, ніж демонструється в Канні, Берліні й Венеції. Буквально до останніх днів ситуація з фінансуванням фестивалю, а також із складанням достовірного списку запрошених на ММКФ-99 зарубіжних зірок, перебувала в підвішеному стані. Новий голова Держкіно Росії Олександр Голутва незадовго до початку фестивалю публічно заявив, що він може не відбутися через одну просту причину — на його проведення необхідно, як мінімум, шість мільйонів доларів, а уряд зі свого бюджету може надати лише півмільйона. Однак питання все-таки вирішилося і фестиваль відбудеться. Можливо, вагому роль у фінансуванні ММКФ відіграло те, що прем'єр-міністр Сергій Степашин взяв фестиваль під патронаж уряду Росії і надав на потреби цього грандіозного форуму 50 мільйонів рублів. Ще 12,5 мільйонів додало Держкіно. Таким чином нинішній фестиваль змушений укластися в третю частину передбачуваних раніше витрат.

Стартує кінофорум італійським фільмом «Годувальниця», а на його закритті гості й учасники зможуть побачити стрічку Джорджа Лукаса «Зоряні війни: епізод 1 — Примарна загроза», яка набула широкого розголосу. Незадовго до початку фестивалю стало відомо, що творець цього кіношедевра відмовився супроводжувати свій фільм до Москви, оскільки вже почав знімати другу частину «Зоряних воєн». Залишається тільки примарна надія, що приїде хтось з акторів, які знімалися в сазі про галактичні війни. З прибуттям інших зірок світового кінематографа справа йде значно краще. Вже остаточно вирішилося питання про присутність на фестивалі знаменитого французького коміка П'єра Рішара. Також Москву відвідає старіючий красунчик і улюбленець жінок Ален Делон. А на радість дівчатам, які обожнюють англійського актора із засмаглим обличчям і високими вилицями, ММКФ удостоїть своєю увагою Майкл Йорк, що полюбився нашим глядачам після зіграної ролі наївного студента бісексуала Брайана у фільмі «Кабаре» 1972 року. Професійне журі очолить аргентинський кінорежисер Фернандо Соланас. А буквально за декілька днів до початку фестивалю дала свою згоду побувати на фестивалі голлівудська кінозiрка Ванесса Редгрейв...

Що ж до конкурсної програми, то цього року в ній беруть участь роботи кінематографістів із Філіппін, Італії, США, Франції, Японії, Фінляндії, Грузії, В'єтнаму, Гонконгу, Бразилії, Австралії, Іспанії, Угорщини й Росії.

За традицією будуть відбуватися спецпокази, на які виставлені кращі картини, зняті за останні два роки й визнані шедеврами кіно.

Однією з найширших на ММКФ-99 стане панорама фільмів Азії. Найбільш яскравою програмою обіцяє стати «Війна і мир на Балканах», у якій нам покажуть фільми двох найкращих югославських режисерів: «Чорна кішка, білий кіт» Еміра Кустуріци й «Бочка пороху» Горана Паскалевича. Під час створення цих фільмів між двома балканськими метрами розгорівся конфлікт, який уже майже рік обговорюється в кіношних колах. Кращі фільми минулого року, зняті на південь від мексиканського кордону, покажуть у спеціальній фестивальній програмі під назвою «Латиноамериканські пристрасті».

Як завжди в «Музеї кіно» будуть представлені фільми для естетів. А в програмі «Нова хвиля» — стрічки, створені режисерами, котрі рвуться до оновлення тематики. Відповідно до своїх різноманітних уподобань відомий телеведучий Петр Шептінник склав програму картин «Вісім з половиною», що репрезентує всю гаму авторського кінематографа. Словом, глядачі побачать усе те, що протягом двох останніх років змагалося і гризлося в конкурсних програмах на Каннському, Берлінському й Венеціанському кінофестивалях.

Влада ПЕРЕПЕЛИЦИНА, Москва, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: