Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Китай запроваджує цензуру для олімпійських церемоній

26 березня, 2008 - 00:00
ВОГОНЬ ЗАПАЛЕНИЙ. ЯК МИ ВЖЕ ПОВІДОМЛЯЛИ, СЕМИДЕННА ЕСТАФЕТА НА ТЕРИТОРІЇ ГРЕЦІЇ ЗАВЕРШИТЬСЯ 30 БЕРЕЗНЯ ПЕРЕДАЧЕЮ ВОГНЮ ОРГАНІЗАТОРАМ ЛІТНІХ ІГОР-2008 НА СТАДІОНІ «ПАНАТІНАКАНКА» В АФІНАХ, ДЕ В 1896 РОЦІ ВІДБУЛИСЯ ПЕРШІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ СУЧАСНОСТІ / ФОТО РЕЙТЕР

П’ять китайських телеканалів транслювали церемонію, під час якої в Греції було запалено олімпійський вогонь, що почав свій шлях до Китаю. Кілька хвилин під час трансляції в кадрі було видно лише зелений газон. Це сталося в той момент, коли демонстрант своїми вигуками заважав виступу глави китайського Олімпійського комітету, пише NEWSru.com з посиланням на німецьку газету Die Welt (повний текст на сайті Inopressa.ru).

98-річний Нгапой Нгаванг Жигме зумів 1951 року укласти угоду про «мирне приєднання Тибету» з 17 пунктів після вступу Народної армії визволення. Він став противником Далай- лами і найважливішим тибетським політиком, який співпрацював з Пекіном. Тепер він у «ексклюзивному інтерв’ю» інформагентству Xinhua паплюжить Далай- ламу, називаючи його «залаштунковим ватажком заворушень».

Так само вважає й 17-річний Панчен-лама (другий духовний лідер тибетців, призначений усупереч вибору Далай-лами). Як повідомляє китайська преса, він «вітав усі заходи партії й уряду в Лхасі». Пекінські газети говорять також і про «широку міжнародну підтримку», якою, як запевняють видання, користується політика Китаю щодо Тибету. На підтвердження вони наводять такі держави, як Північна Корея, Монголія, Непал і навіть країни СНД, а також африкансько-арабські держави від Сирії до Судану.

І лише нечисленні голоси критиків лунають з Китаю. Група представників інтелігенції вперше публічно піддала критиці у зв’язку з кризою на Тибеті власний уряд. У її відкритому листі міститься заклик до пекінського керівництва принципово змінити свою тибетську політику й розпочати прямий діалог з Далай-ламою. 29 доцентів вищих навчальних закладів, письменників, адвокатів і активістів правозахисних рухів приєдналися у своєму мужньому заклику до зміни курсу в тибетській політиці до кампанії, що розгорнулася в усьому світі і була ініційована письменниками, вченими та лауреатами Нобелівської премії, які закликають Пекін до діалогу з Далай-ламою.

Газета: 
Рубрика: