Хто першим кине виклик домінуванню китайців? Спортсмени Піднебесної зараз нагадують східний експрес, який не лише легко мчить головною магістраллю, а й ще і вдало блокує всі запасні шляхи. Мало того, що вони беруть «золото» у «своїх» дисциплінах, так ні, давай їм ще і плавання! На стометрівці брасом, де позавчора змагалася і українка Світлана Бондаренко, перемогу святкувала Лю Сюань, яка на фініші граючи обійшла «важку артилерію» в особі Хенсон Брук (США) і її співвітчизницю Леслі Джонс з результатом 1:06:64. Американки показали тільки 1:07:15 і 1:07:16 відповідно. Нерозуміння в їхнiх очах і флегматичний вигляд чемпіонки вже нікого не здивував. Китайські «люди-роботи» чітко виконують закладену в них програму — перемагати. І роблять це з тією витонченістю, яка, звичайно, роботам і не снилася. Боротьбу в стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м також вели фактично два китайці. Інші учасники використовувалися як масовка. У результаті затишного «міжсобойчика» переміг Цзу Кінань (702,7 очка) проти 701,3 у Лі Джі. «Бронзу» вирвав Йозеф Гончі з Словаччини. Українці Артур Айвазян і Юрій Сухоруков залишилися за межами першої двадцятки. Приблизно така ж ситуація складається і в «молодшій» вазі важкої атлетики. Причому незалежно від статі «могутні мандарини» з завзятістю Термінатора перемагали суперників. У чоловіків, зокрема, відзначився Ши Джієнг у вазі до 62 кг. У жінок у категорії до 58 кг Чень Яньцін не було рівних.
Іншим, фактично, залишається підстерігати лише збої в ідеальній програмі «людей-роботів». Так своє перше «золото» на Олімпійських іграх завоювали господарі в синхронних стрибках iз триметрового трампліна. В останній шостій спробі дружно «посипалися» фаворити — китайці, росіяни, американці, що напрочуд постійно чіпляли в польоті трамплін. (Ох уже ці грецькі трампліни!) У результаті вперше в історії Олімпіад в цій дисципліні перемога дісталася грецькому, далеко не зірковому дуету — Ніколасу Сіранідісу і Томасу Бімісу. Не інакше Посейдон втрутився і допоміг своїм землякам, бо на «золото» вони явно не заслуговували. Додам, що українців у цій дисципліні представлено не було.
Та й взагалі, позавчорашній день вкрай розчарував українців. Наш факелоносець і «срібний» медаліст Сіднея Денис Силантьєв не зміг пробитися до фіналу стометрівки батерфляєм. Не змогла належно відстрілятися в трепі (аналог мисливської рушниці) i не потрапила до фіналу Вікторія Чуйко, що показувала непогані результати протягом сезону. Перемогу тут святкувала австралійка. Були певні сподівання на чемпіона Європи з дзюдо (до 73 кг) Геннадія Білодіда. Але його зупинив майбутній чемпіон Афін кореєць Лі Вон Хін. Власне, катастрофи з цього ніхто не робить, чудово розуміючи, що їхнiй успіх претендував би на сенсацію, але все ж. Чим вище піднімаєшся, тим більш боляче падати. У вівторок нас вже щосили почали тіснити і випереджати американці, французи, італійці. За станом на вечір вівторка ми вже ділили 7-8 місця з турками. Чи змогла Яна Клочкова зупинити це вільне падіння, що дедалі більше набирало швидкостi, ви, напевно, вже знаєте. А медалей ми ще чекаємо від наших «мореплавців». У класі 470 Ольга Маславець закріпилася на четвертій позиції, а екіпаж в Інглинзі під керівництвом Руслани Таран йде третім.
І ще одна цікава інформація. Американцям, мабуть, набридло все вирішувати виключно на стартах, і вони вирішили звернутися до громадськості. «Срібний» призер у стометрівці брасом Аарон Пірсол поскаржився на свого «золотого» колегу японця Китаджіму і звинуватив його в порушенні правил. Суть звинувачень зводиться до того, що на думку американця, Китаджіма для виграшу використав рух тілом як в батерфляї, прискорившись на останніх метрах дистанції. Японець це ніяк не коментує, посилаючись на те, що не пам’ятає, що з ним відбувається в момент боротьби. Що ж, може, хоч такі навколоспортивні ходи дозволять американцям обійти «людей-роботів»?
Командний залік Олімпійських ігор (на ранок вівторка):
1) Китай — 10 золотих — 4 срібних — 1 бронзова медалей
2) Австралія — 6 — 2 — 5
3) Японія — 5 — 1 — 1
4) США — 3 — 5 — 5
5) Франція — 2 — 2 — 3
6) Італія — 2 — 2 — 1
7) Україна, Туреччина — 2 —0 — 1