Учора у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків спільно з галереєю «Орієнтал Деко» відкрилася виставка китайського міського інтер’єру XVIII —XIX століть під назвою «Інтер’єри Піднебесної».
Впродовж майже місяця (до 9 березня включно) київська публіка матиме змогу пізнати чарівний та екзотичний світ старовинного китайського помешкання, побачити вишукані речі з бездоганно віднайденими пропорціями, витонченими силуетами, вибагливою і водночас стриманою красою матеріалу. Серед експонатів: столи, стільці, етажерки, численні ширми, картини, рідкісний антикваріат. Тут багато меблів, що легко переставляються й дають змогу створити гру з простором, світлом і тінню, порами року.
Виставка побудована за принципом усталених китайських традицій у розподілі приміщень: спочатку — прозорі садові перегородки та ширми, далі — вітальня із центральним вівтарем, згодом — кабінет, кімната для чайної церемонії, спальня. В окремому залі представлена також колекція китайських народних картин (няньхуа) із замальовками побутових i обрядових сцен, родинними портретами. Кожен окремий предмет, кожна маленька деталь чи замальовка являється тут самостійним та довершеним твором мистецтва.
Завдяки вишуканому дизайну й майстерності виконання, класичні китайські меблі набули широкої популярності серед колекціонерів Європи та Америки; на батьківщині ж такий проект доволі унікальний. «Інтер’єри Піднебесної» — перша виставка рідкісного та цінного зібрання старовинних китайських предметів міського інтер’єру на теренах України і організатори запевняють, що це лише початок. Керівництво галереї «Орієнтал Деко» спільно із Музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків планують підготувати ще одну схожу виставку, присвячену на цей раз Тібету, але поки що про це ще рано...