Чи знаєте ви, що до створення найпопулярнішого в світі бестселера «Книги рекордів Гіннеса» ім’я Гіннеса асоціювалося з найкращим у Великій Британії пивом — «Портер стаут»? Адже виготовленням саме такого сорту темного пива славився пивоварний завод, заснований 1759 р. в Сент-Джеймсі (Гейт, Дублін) Артуром Гіннесом. У 1883 році компанія «Артур Гіннес, Сан енд К°» була найбільшою в Ірландії, а з 1930 р. Гіннес вже володів пивними заводами у Великій Британії. Але на початку це не мало аж ніякого стосунку до сучасної всесвітньо відомої «Книги рекордів Гіннеса»...
Якось 1951 р. у пабі керівник компанії «Гіннес» Хью Бівер побився об заклад із друзями, що сивка — найшвидкісніший птах у Європі. Через три роки, у 1954 р., знову виникла дискусія, який птах найпрудкіший — тетерев чи сивка. Люди часто-густо сперечаються і не можуть знайти правильної відповіді. От якби існувало таке авторитетне джерело, з якого можна було б отримати достовірну інформацію... Тоді серу Біверу спало на думку видавати таку книжку, в якій можна буде знайти відповіді на всі запитання, і вона стане у пригоді тим, хто полюбляє дискутувати в пабах. 27 серпня 1955 р. вимріяне сером Бівером видання побачило світ. 198-сторінкова «Книга рекордів Гіннеса» до кінця року стала бестселером!
Нині «Книга рекордів Гіннеса» видається загальним накладом 94 млн. копій у 100 різних країнах на 37 мовах світу. Нещодавно цей унікальний світовий бестселер вперше побачив світ в Україні. У видавництві «Школа» вийшла друком «Книга рекордів Гіннеса-2003» українською мовою. У книжці 13 розділів, в яких приділено увагу найрізноманітнішим досягненням людини, дивам науки й техніки та спортивним рекордам. У цьому чудово оформленому щорічному виданні українські читачі знайдуть цікаві відомості — від неймовірних параметрів людського тіла до вражаюче фантастичних фактів зі світу живої природи. Поринаючи у дивовижний світ найпопулярнішого у світі збірника найдивовижніших фактів «Книги рекордів Гіннеса», приготуйтеся до несподіванок, якими рясніють її сторінки. Ви дізнаєтесь, що рекордсменами є колекціонери наручників, кілець для ключів, шпильок для краваток, ярличків з одягу і навіть нічних «ваз». Прочитаєте про те, як із 3100 порцій морозива можна спорудити піраміду заввишки 1,21 м, а зі звичайних гральних карт без використання жодних клеючих речовин — будиночок у 131 поверх (7,71 м) вагою 110 кг. А ще у книзі ви знайдете рекорди зі швидкості (як спортивні, так і дещо дивні — наприклад, про швидкісного балакуна або людину, яка найшвидше від усіх вміє усно рахувати), дізнаєтесь про незвичайні навички та дивні таланти людей, про наше довкілля, дива медицини, освоєння космосу, дивовижні рослини й тварини, країни та народи, сучасне суспільство, винаходи, рекорди індустрії розваг, кіно та музики...
Щороку редакція «Книги рекордів Гіннеса» отримує понад 65000 заявок на рекорди. Нині у книзі представлено понад 4000 рекордів, серед яких 1000 — найновіші, чимало з них ілюстровані цікавими фотографіями. На сторінках «Книги рекордів Гіннеса» увіковічено й імена наших співвітчизників: авіаконструктора киянина Ігоря Сікорського, який спроектував перший у світі багатомоторний аероплан і перший у світі гелікоптер, запущений у серійне виробництво; українського співака Марка Рейзена, спортсменів — Сергія Бубки, Яни Клочкової, Інеси Кравець та інших. Але у книзі є й сумні рекорди: найстрашніша в світі аварія на атомній електростанції у Чорнобилі, яка відразу забрала життя 31 людини; приблизно 1,7 млн. чоловік зазнали впливу радіації, 135000 осіб – було евакуйовано. Також рекорд: в Україні жінки становлять 53,7% населення, коли в світі в середньому на 1000 жінок – 1015 чоловіків.
До речі, у книгу рекордів може потрапити кожен. Для цього треба лише захотіти встановити власний рекорд або побити той, що вже існує. У книжці вміщено правила подання заявок на реєстрацію. Після ретельної перевірки ваш рекорд буде опубліковано у «Книзі рекордів Гіннеса» або на офіційному сайті видання, і про ваші досягнення дізнається весь світ! Втім, не виключено, що ви вже є рекордсменом, хоча й не здогадуєтесь про це. Тож встановлюйте рекорди.