Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коли відкриється Шевченківський музей?

11 серпня, 2005 - 00:00

Доля Національного музею Тараса Шевченка, який вже понад рік закритий для відвідувачів, залишається невизначеною. Ні будівельники, ні керівництво музею не можуть назвати остаточної дати завершення ремонту.

За словами дирекції музею Шевченка, вже витрачено 10 тисяч гривень на ремонт кожного квадратного метра будівлі. Незважаючи на те, що реставраційні роботи повинні були завершитися ще у грудні минулого року, ремонтники працюють тут і досі. А відповісти на запитання «коли ж музей таки буде готовий прийняти відвідувачів» не може ні керівництво музею, а ні генеральний підрядник ремонту. Останній стверджує, що вже півроку працює за власний кошт. Керівництво музею скаржиться, що робота виконується неякісно.

«Науковці провели дослідження, що вікна пластикові, герметичні, але немає вентиляції між пластиковими і дерев’яними вікнами, — розповіла «5 каналу» Надія Орлова, в.о. директора музею. —. А тому утворюється повітряна подушка, яка несе інфекцію, а при відкриванні вікон вона потрапляє до приміщення. Оскільки вентиляція у нас не працює вже багато років, у нас в залах немає свіжого повітря. Ми не можемо внести експозицію, бо картини порозсихаються і фарби можуть осипатись».

У ситуації, що склалась, нинішнє керівництво музею звинувачує колишнього директора Сергія Гальченка. На думку Надії Орлової, будівля ремонту не потребувала. Натомість Гальченко запевняє, що без реставрації музей би загинув. Колишній директор музею вважає, що замість недоліків потрібно шукати можливості для того, аби нарешті відкрити музей. Нове керівництво робити цього не збирається, доки ремонт не відповідатиме їх вимогам. У свою чергу генеральний підрядник ТОВ «Укрбудконтракт» має намір подавати на музей до суду. А тим часом безцінні шедеври за сімома замками припадають пилом у музейних архівах.

Газета: 
Рубрика: