У сумському мистецькому центрі «Собор» відбулося відкриття унікальної виставки, яка розповідає про загадкову далекосхідну реліктову рослину—славнозвісний женьшень. Влаштував її відомий на Сумщині й в Україні женьшеньознавець Микола Власов. Поряд з авторськими картинами, які відтворюють філософію китайських легенд і переказів про диво природи, демонструються фотознiмки рослин з присадибної ділянки і, звичайно, живі експонати. Чи не найбільший серед них — «корінь життя», якому 25 років. Однак всезагальна увага в ці дні прикута до пагінця женьшеню, що вибився з квіткового горщика, викинув пуп'янок і ось-ось розквітне. А як каже одне з повір'їв, кому вдасться побачити, як цвіте легендарна рослина, — той збереже здоров'я на багато-багато літ. Тож не дивно, що зараз у «Соборі» постійно лунають телефонні дзвінки і люди запитують лише одне: чи не розцвів не окультурений людиною женьшень?
За словами гостей виставки (а серед них, до речі, було чимало представників місцевої інтелігенції), Власов створив справжнє диво на сумській землі. Впродовж не одного десятиліття він не тільки вирощує женьшень, промінявши Суми на село, а й відкриває нові способи та методи лікування «коренів життя». Микола Григорович, скажімо, довів, що водна витяжка значно ефективніша за спиртову, розробив свій спосіб приготування соку, власну женьшеньотерапію.
З огляду на це, оригінальна експозиція в стінах «Собору» носить не лише пізнавальний характер, а й переслідує набагато значнішу мету. Власов прагне через виставку привернути увагу аграріїв, науковців, медиків до славнозвісного женьшеню з тим, аби налагодити широке культивування i використання «кореня життя» в Україні. За обставин, коли здоров'ю нації загрожує серйозна небезпека, ліки зі славнозвісного женьшеню здатні робити диво.