ЧЄ-2000: поліція готується до бою, армія в резерві
Під час фінального турніру чемпіонату Європи з футболу, ігри якого пройдуть на стадіонах Нідерландів і Бельгії влітку 2000 року, громадський порядок підтримуватимуть посилені загони поліції. Про всяк випадок планується тримати в резерві військові підрозділи, які можуть бути виведені на вулиці в разі необхідності. Таке рішення було прийняте днями на засіданні голландського кабінету міністрів, який розглянув питання про створення надійних умов безпеки на стадіонах і в містах, де відбудуться матчі європейської футбольної першості. Таким чином кабінет відхилив вимогу найбільшої опозиційної партії Християнсько-демократичний заклик (ХДЗ) використати військових разом з поліцейськими від самого початку Євро-2000. Як заявив після засідання кабінету прем'єр-міністр Вім Кок, головна відповідальність за охорону порядку та забезпечення безпеки під час чемпіонату має лежати на поліції. «Для мене було б занадто припустити, — наголосив глава уряду, — що поліція не впорається із цим завданням. Треба готуватися до надзвичайних ситуацій, але не треба вже тепер припускати, що вони будуть мати місце». За словами міністра внутрішніх справ і у справах королівства Брама Пепера, уряд має досить персоналу та технічних засобів, щоб підтримувати безпеку під час Євро-2000. Водночас лідер ХДЗ Хооп Схеффер висловив побоювання, що зосередження поліцейських у місцях проведення матчів, тобто в Амстердамі, Роттердамі, Ейндховені та Арнемі, може негативно позначитися на ефективності її повсякденної роботи в інших районах країни. «Вважаю, — сказав він, — ми маємо вивчити питання, якою мірою можна наділити повноваженнями з охорони порядку збройні сили».
Годинники «від Роналдо» по 35 тисяч доларів? Налітай!
Мабуть, мало клопоту має бразильський форвард Роналдо в його «Інтері». Тож він і вирішив випускати іменні годинники, щоб, по-перше, самому підзаробити, а по-друге — допомогти підростаючому поколінню із сонячного Ріо. Хронометри, розроблені спільно зі швейцарськими ювелірами, поділені на три якісно-грошові категорії: з платиновою основою (приблизна ціна — 33000 доларів), із золотою (25000 тих же у.о.) і, для геть бідних, — зі срібною (якихось 5 «штук»). Виявилося, що щедренький Роналдо буде виділяти аж три (!) відсотки від загального прибутку на потреби «Фонду Сан-Кріставіо», який має допомагати дітям з бідних сімей. «Цей фонд названо на честь мого першого футбольного клубу, — пояснює всесвітньо відомий нападник. — Мій приклад має надихати тінейджерів з бідних сімей на активні заняття футболом. Якщо вони готові днями й ночами бігати з м'ячем на забутих всіма пустирищах, вони обов'язково досягнуть вагомих результатів у професіональному футболі». Словом, хочете стати новим Роналдо — збирайте речі й відправляйтеся в пошуках щастя та кращої долі до Ріо. Але не на карнавал, а на пустирища. Там і зустрінемося.
Сліпі футболісти — справжні віртуози?
«Якщо ми сліпі, то це ще не означає, що ми не можемо грати у футбол», — подумали англійські сліпі й винайшли м'яч, у середину якого вмонтовано певне пристосування, що «озвучує» гру. Саме за звуками, що долинають від м'яча, «футболісти» й орієнтуються, а коли шкіряна куля зупиняється, нагадують про себе арбітрам — вони знову вкидають м'яч у гру. Нещодавно відбувся чемпіонат світу з футболу серед сліпих — стадіони були заповнені по саму зав'язку, організатори потирали руки від несподіваної виручки. Виявилося, що глядачів насамперед приваблюють бійки між учасниками, що весь час виникають на футбольному полі. Проте часом незрячі спортсмени роблять такі піруети та створюють такі ігрові моменти, котрi здатні за своєю красою конкурувати з найкращими аналогами «нормального» футболу. А ви кажете — Шевченко, Шевченко...
Суддя застрелив футболіста!
Футбол, кажуть, гра непередбачувана. Як виявилося, кажуть небезпідставно: 900 глядачів, які прийшли на матч південноамериканських команд «Трай Егейнз» і «Уоллебіз» за декілька кілометрів від Йоганнесбурга, могли на власні очі пересвідчитися в правильностi цієї тези. 20-річний гравець гостей Айсек Мквета, не впоравшись з емоціями (ох уже ці гарячі південноамериканські хлопці!), накинувся на головного арбітра зустрічі Лебоганга Мокгеті з ножем після того, як той на останніх секундах матчу у вельми спірному епізоді зарахував гол, що призвів до перемоги команди «Трай Егейнз» — 2:1. Арбітр, у свою чергу, не довго думаючи, витяг зі спортивних трусів (!!!) пістолета й вистрілив футболістові в груди! Через декілька хвилин потерпілий (мається на увазі Айсек Мквета) помер у поліцейській дільниці...
До речі, один цікавий момент. Назва команди «Трай Егейнз» перекладається як «Спробуй ще раз». Цікаво, що ще вчинять суперники «ТЕ» чи самі представники цієї команди наступного разу?!
Підготували Євген ГУРЕВИЧ,
Кирило СТАДНИЧЕНКО, «День