Мода на здоровий спосіб життя, що крокує нині світом, невипадкова. Людство дорослішає й розуміє, що гарно — це те, що корисно, закладаючи принцип доцільності в основу й таких, здавалося б, ефемерних речей, як емоції або почуття прекрасного. Однак виявилося, що набагато легше для багатьох з нас було зі шкури вилізти й дістати супердефіцитні чобітки або обручку, ніж... регулярно й щодня працювати над собою. Психологія утриманства, властива минулим часам, позначилася й на нашому стилі життя, істотно знижуючи його якість. Адже часом — і набагато частіше — річ зовсім не у браку, скажімо, часу або коштів на «круті» солярії, косметичні кабінети, пластичні операції або тренажерні зали. Річ у наших лінощах. На щастя, чимало зірок світу кіно, музики нині метою свого життя роблять не лише самовдосконалення — духу й тіла, — а й просувають правильну ідею в маси. І разом з ними «День» каже своїм читачам: хочеш бути гарним — працюй! І все вийде. З користю для тебе — й оточуючих!
Ми хочемо розказати про деякі рецепти краси, які вибрали для себе вітчизняні й зарубіжні зірки кіно, театру та естради. У них, тобто рецептах, немає нічого надприродного. Але зате — який результат!
Отже, для початку звернімося, так би мовити, до ветеранів. І кращого прикладу, ніж Софі Лорен , яка в свої 66 років виглядає дивовижно, при тому, що є принциповим противником пластичної хірургії, нам не знайти. У чому ж її таємниця? Вона охоче нею ділиться. По-перше, спосіб життя актриси не змінюється вже багато років. Вона прокидається о п’ятій ранку, лягає спати о восьмій вечора. Щоранку робить гімнастику протягом сорока п’яти хвилин (може замінити її роботою в саду або прогулянкою). Сама робить макіяж і миє голову тільки дитячим шампунем. Ретельно чистить шкіру перед сном, наносить небагато крему з вітаміном А під очі, на шию й на руки і стверджує, що найкращий крем — вазелін. По-друге, у Софі Лорен є важливий принцип: дбати про те, що вона їсть, і тільки тоді буде хороша шкіра. Але, радить актриса, не захоплюйтеся дієтами. Просто не їжте жирного й солодкого, не зловживайте алкоголем і не куріть. І нарешті, по- третє, Софі вважає, що головна таємниця її молодості — любов до чоловіка й дітей.
Або ще один приклад. Клаудія Кардинале , яка також перетнула шістдесятирічний рубіж і не зробила жодної підтяжки. Дієт вона не дотримується. Зате щомісяця влаштовує три розвантажувальні дні: першого їсть тільки апельсини, другого голодує, на третій знову їсть тільки апельсини. Останнім часом припинила пити каву, але не може відмовитися від червоного вина. Ось і все. Так — ще щоденні заняття гімнастикою.
А тепер звернімося до досвіду вітчизняних зірок. Приміром, одна з найкрасивіших українських актрис Наталя Сумська своїми кумирами в мистецтві вважає Ізабель Аджані та Людмилу Гурченко, які підтримують свою форму міцним сном. «Я намагаюся виконувати їх пораду, — зізналася актриса. — А оскільки в мене маленький син, то коли вдень укладаю його в ліжко, і сама трішки подрімаю. Кожен організм сам регулює, що йому більше хочеться. Деякі мої колеги знімають напруження міцною кавою й сигаретою. Мені ж достатньо послухати хорошу музику, почитати цікаву книгу, а найголовніше, поспілкуватися зі своїми близькими й дітьми — донькою та сином. Хоч різноманітних проблем задосить, адже між ними велика різниця: доньці — 19, а синочкові випониться тільки п’ять років. Я отримую величезний заряд позитивної енергії від занять домашнім господарством. Мені потрібна позитивна інформація, а не негативні емоції, що їх спричиняють численні бойовики й трилери, у величезній кількості нашпиговані в програми телебачення. Я вважаю, що вони не сприяють хорошому настрою, а якщо людина пригнічена, то й виглядатиме погано. Для мене дуже важливо, щоб у моїй сім’ї панували любов, мир і спокій. Моя професія вимагає постійного перебування у формі, і це стимулює. Коли я була актрисою-початківцем, мені пропонували вікові ролі, а зараз досить часто граю героїнь, молодших за мене років на 20. Моя мама, Ганна Іванівна, також актриса, навчила мене не тільки поєднувати роботу й сімейні справи, але й швидко приводити себе в належний вигляд. Усього за півгодини можна зробити своє обличчя свіжим. Для цього використовую маску, в яку входять кефір, яйце та соєве борошно. Після неї шкіра стає немов оксамит і обличчя набуває гарного кольору».
До речі, саме міцний сон багато «франківців» — колег Наталі Сумської — називають одним з основних компонентів рецепта краси. А ще — і це, напевно, головне — якомога більше ролей. Наприклад, Остап Ступка виглядати «як огірочок» може тільки після одинадцятигодинного сну. У дитинстві Остап активно займався спортом — плаванням та великим тенісом. Зараз ці заняття закинув. Стверджує, що йому досить спорту на сцені. Дієтами ніколи не захоплювався і його метод може шокувати лікарів, тому що артист їсть о другій-третій годині ночі, а потім лягає спати. При цьому у нього ні грама зайвої ваги. Його остаточна формула, як підтримувати форму, досить своєрідна: добре поїсти, виспатися і з віддачею працювати в спектаклі.
Українські естрадники вважають, що без хорошого тренінгу й дієти ідеальної фігури не буде. Наталя Могилевська щодня займається на тренажері й останнім часом сіла на сувору дієту, яку використовують топ-моделі. За день обов’язково випиває три літри мінеральної води. Таїсія Повалій у своєму житті повніла й худнула декілька разів. Найприскіпливіший критик її зовнішнього вигляду — продюсер і чоловік Ігор Лихута. Він примусив дружину схуднути й у дім купив тренажер-велосипед. В останні роки Тая перепробувала безліч дієт, відмовилася від виробів з борошна і тепер їсть зовсім трохи, намагаючись не набирати вагу, але крутити педалі категорично відмовляється, вважаючи, що раціональне харчування — цілком достатня екзекуція для жінки. Віктор Павлік — справжній живчик нашої естради. Віддає перевагу роздільному харчуванню. Але відмовитися від м’яса не в силі (любить відварену яловичину й курятину). Категорично проти бульйонів, замінюючи їх овочевими супами й пісними борщами. Не п’є молоко, а тільки молочнокислі продукти. У кімнаті дворічного сина Павлика поставив турнікет і щодня підтягується. Свого малюка загартовує за всіма правилами — обливає холодною водою. А ось сам тільки мріє бігати й обливатися за методом Іванова. Річ у тім, що співак живе на дев’ятому поверсі й поблизу ніяких водоймищ немає, навколо — багатоповерхівки, бігати ніде, а ходити босоніж по газонах і обливатися в палісаднику водою — тільки шокувати сусідів. Зате раз на тиждень він обов’язково ходить грати у футбол. Віктор — капітан команди «Клас «А», що складається з представників українського шоу-бізнесу. У вересні Павлік і К о вирушать до Москви, де візьмуть участь у міжнародному турнірі зірок естради. Співак запевняє, що найкращий тренінг для артиста — якомога більше виступів і гастролей.
І наостанок ще один рецепт від одного з наймодніших нині голлівудських акторів — оскароносця Рассела Кроу , який підкорив усю жіночу та й, мабуть, і чоловічу глядацьку аудиторію своїм гладіатором. Для цього йому, між іншим, довелося неабияк попрацювати. До «Гладіатора» Кроу знімався в картині «Своя людина». Заради неї він пішов на справжній акторський подвиг: щоб повністю увійти в образ, до своїх стандартних 80 кілограмів (при зрості 180 см) додав ще 25. За шість тижнів. Щоб набрати вагу, Кроу харчувався виключно чизбургерами з бурбоном, цілими днями валяючись перед телевізором. До речі, за картину «Своя людина» актор був номінований на «Оскар», але, правда, тоді його не отримав.
І тут — зйомки «Гладіатора». Кроу довелося за два місяці схуднути на все ті ж 25 кілограмів. «Австралійський ведмідь», як називають його в Голлівуді, обирає досить нестандартний спосіб, щоб перетворитися з неповороткого товстуна на стрункого легіонера. Ніяких модних дієт і тренажерних залів. Він їде в Австралію на ферму свого батька. «Знаєте, коли у вас 560 акрів, 270 корів і мільйон справ, які треба встигнути зробити за день, це працює куди краще за дієту», — зізнався Кроу журналістам. Вже під час зйомок «Гладіатора» йому доводилося годинами носити тридцятидвохкілограмові обладунки, битися з бенгальськими тиграми (в цій сцені актор відмовився від дублера). Він послідовно зламав коліно, розірвав сухожилля обох рук, вибив собі кілька суглобів, на його стегно наклали шину... І все — витримав. Ось і не вір після цього, що кращий тренінг для артиста — це робота.
Не знаємо, чи зумієте ви скористатися рецептами зірок. А чом би й ні? Зрештою, вони всі цілком доступні (австралійську ферму можна замінити присадибною ділянкою — роботи там не менше). Але нам здається, що всі ці такі різні способи підтримки форми схожі в одному. Красивим може (і хочеться додати — повинен) стати кожен. Треба тільки мати для цього стимул. Не в значенні цьогочасного лежання на пляжі (хоча, ймовірно, для когось і це стимул), а чогось більшого — чи то любові до близьких, чи то потреби в роботі, чи то інтересу до життя взагалі. Коли такі важливі стимули є, то ви просто не можете собі дозволити бути аморфними, млявими, лінивими, бути негарними. Ось і весь секрет краси.