Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Крос на колясках

17 серпня, 2005 - 00:00

Близько сорока інвалідів-колясочників приїхали наприкінці минулого тижня в місто Стаханов із одинадцяти міст і районів Луганської області, а також із Донецька, Харкова та Дніпропетровська, щоб узяти участь у спартакіаді інвалідів праці «Повір у себе».

Учасники спартакіади змагалися в перегонах на інвалідних візках, киданні м’яча в баскетбольний кошик, дартсі, настільному тенісі, шахах і шашках.

— Інвалідами учасників сьогоднішніх змагань не хочеться називати, — сказав, вітаючи учасників спартакіади, заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар. — Це змагання сильних і здорових духом людей із особливими потребами. І влада оцінюється по тому, як вона забезпечує їхні потреби.

Маються на увазі й устаткування публічних місць спеціальними пандусами та іншими пристосуваннями для інвалідів, і медичне обслуговування, і санаторно- реабілітаційне оздоровлення. Крім того, за словами голови оргкомітету спартакіади, начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Віталія Скупинського, за останні чотири роки Фондом виплачено 714 млн. гривень. Близько 65 тисяч регресників, із яких майже 18 тисяч інваліди праці, вчасно одержують фінансову, медичну, соціально-побутову допомогу. Це дає їм змогу бути більш активними учасниками життя нашого суспільства. В повсякденному житті ці люди обмежені в пересуванні, багато хто закривається в чотирьох стінах і місяцями не вибирається навіть на вулицю.

— Такі заходи, як ця спартакіада — рідкісна можливість поспілкуватися, проявити себе, показати, на що ти здатний і подати приклад іншим інвалідам, — вважає Зиновій Гузар. Він також зазначив, що минулого року в Афінах на Параолімпійських іграх спортсмени-інваліди Луганщини завоювали п’ять золотих і одну срібну медаль.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Комаревцевої, спартакіада — один із методів соціальної реабілітації для інвалідів і спосіб іще раз привернути увагу до проблем побуту інвалідів. «У нас є обласна лікарня для «чорнобильців» і госпіталь для ветеранів та інвалідів війни, але в жодній лікарні немає спеціалізованих відділень із підтримки хворих-спинальників, — відзначила вона. Разом із тим вона повідомила, що Луганська облдержадміністрація має намір створити обласний Центр реабілітації для хворих із спинальними захворюваннями на базі санаторію «Озерний» в Кремінському районі. В самому ж Стаханові планується організувати реабілітаційно-діагностичний центр для інвалідів у приміщенні колишнього кардіодиспансера».

Спартакіада для людей із обмеженими фізичними можливостями проводиться в Луганській області вдруге. Планується, що ці змагання стануть щорічними.

В’ячеслав ГУСАКОВ, Луганськ
Газета: 
Рубрика: