Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Куди поїхати відпочивати?

Українці традиційно віддають перевагу Криму та Туреччині
25 липня, 2006 - 00:00
ФОТО РАФАЕЛЯ ВАХІДОВА

Липень — розпал літа. Закінчується сесія, в ажіотажі доробляються незавершені справи на роботі, і всі плавно поринають в атмосферу приємного літнього відпочинку. Хтось залишається в місті, хтось їде на дачу, хтось — до бабусь-дідусів у село. А дехто протягом року відкладає n-у суму для того, щоб відправитися на море.

Розмірковуючи, на яке саме море й куди поїхати, спочатку згадуєш про Крим. Їхати недалеко, природа шикарна… Тільки-от нині все частіше доводиться чути фразу, що замість кримського узбережжя краще поїхати до Болгарії або Туреччини. Мовляв, гроші ті самі, а обслуговування рівнем вище й проживання комфортніше. І хоч би як хотілося «підтримати» вітчизняного виробника, але це дійсно факт. Для того, щоб пересвідчитися в цьому остаточно, кореспондент «Дня» вирішив пройтися туристичними агентствами столиці.

І дійсно, погортавши кілька каталогів і поспілкувавшись із менеджерами турфірм, одразу можна зрозуміти, куди їхати вигідніше. Багатьох людей лякає те, що, поїхавши за кордон, частіше за все, ти викладаєш вельми кругленьку суму відразу, а, вирушаючи до Криму, нібито платиш менше. Насправді це не так. Річ у тім, що в путівку включене все. Себто дорога, проживання в готелі, харчування плюс різні дрібниці на прокат (шезлонги, парасольки і т.ін.) — усе це оплачується наперед. А на кримських курортах ви платите поступово, за все окремо, тому й виникає ілюзія, що тратиш менше.

«БАГАМИ, БАГАМИ, МАМА…»

До якої ж країни, на який курорт краще поїхати? Вибір величезний: Єгипет, Болгарія, Хорватія... Але скрізь номером один залишається Туреччина. Це та країна, де чудовий комфортабельний відпочинок може дозволити собі й сім’я з середніми статками. Звісно, якщо ви захочете жити в п’ятизірковому готелі, це обійдеться дорожче. Але й готель із трьома зірками, і його обслуговуючий персонал приймуть туриста гідно.

Тим більше, варто знати, що в туризмі існує декілька періодів. Піковий — друга половина червня і до першого вересня. Цей той час, коли основна маса людей їде відпочивати. І зрозуміло, що саме в цей період ціни починають зростати до непристойності, оскільки й самі фірми, й авіакомпанії намагаються на цьому нажитися. Вартість тих таки квитків на літак в цей час може підійматися на 100 — 150 у. о. Тим паче, наприклад, до Єгипту набагато краще їхати саме з вересня по грудень, оскільки температура повітря градусів 30 (улітку зашкалює за 45), а моря — 24—26 градусів, тому що вода охолоджується повільно.

«ДІТЯМ — МОРОЗИВО…»

Ще однією позитивною стороною відпочинку (зокрема сімейного) на курортах у готелях, є те, що всім членам сім’ї є чим зайнятися: татусі попивають пиво в барах, мами із задоволенням ходять на різні косметичні процедури, дітки із захопленням катаються на веселих водних гірках.

Для молоді ідеальний варіант відпочинку — тур Європою. Можна здогадатися, яке величезне задоволення отримуєш від поїздки по таких розкішних місцях як Прага, Будапешт, Краків. Транспортом, який перевозить з міста в місто, є автобус. Але переїзди здійснюються виключно вдень. Кожну ніч туристи проводять у готелях, включених у вартість поїздки, для того щоб як слід відпочити й набратися сил для наступного міста.

ЗАПОБІЖНІ ЗАСОБИ

У всіх готелях є басейни. Не варто забувати про те, що в них може «плавати» чимало болячок. Найкраще після купання в басейні піти поплавати в морі.

Перед тим як їхати до незнайомої країни, варто довідатися якомога більше про її фауну. Адже яка-небудь симпатична рибка, яку ви угледіли, пірнаючи під воду, і захотіли забрати до себе додому в акваріум, може виявитися однією з найотруйніших жителів моря. Отрута на перший погляд непоказної рибки може паралізувати все тіло за декілька хвилин...

Також треба пам’ятати, що в кожного народу своя культура, традиції, і їх треба поважати. Приїжджаючи, наприклад, до якої-небудь країни Північної Африки, туристкам, звісно, не обов’язково вдягати паранджу, але й ходити територією готелю в тому, що тільки символічно можна назвати шортами й топом, дуже непристойно. Приїжджаючи до іншої країни, ви є представником своєї батьківщини. За вашою поведінкою, культурою судитимуть про інших жителів нації. Треба виглядати гідно.

Нана ТУГУШІ
Газета: 
Рубрика: