Сімдесят українських спортсменів будуть боротися за медалі у Солт- Лейк-Сіті (США) з 8 по 24 лютого 2002 року на ХIХ зимових Олімпійських іграх. Як заявив на прес-конференції президент Національного олімпійського комітету України Іван Федоренко, олімпійці з України виступатимуть у 8 видах спорту. Так у змаганнях iз біатлону нашу країну будуть представляти 11 спортсменів, бобслею — 6, гірськолижного спорту — 2, ковзанярського — 2, лижних гонок — 6, санного спорту — 4, стрибків з трампліна — 1, фігурного катання — 11, фрістайлу — 3, хокею з шайбою — 23, шорттреку — 1. Щоправда, виступ на зимовій Олімпіаді деяких «запланованих» спортсменів поки під питанням, а остаточний список, за словами І. Федоренка, буде оголошено 29 січня. Однак відомо, що всього до складу української олімпійської делегації входить 140 чоловік. Головні надії української збірної, відзначив І. Федоренко, пов’язані з жінками. Наприклад, серед біатлоністок — багаторазова чемпіонка й призер світових чемпіонатів Олена Зубрилова. Сьомого лютого у Солт-Лейк- Сіті відбудеться урочистий підйом українського прапора.
Як сказав генеральний секретар української Федерації хокею Сергій Коваль, у даний момент ведуться переговори з менеджером представника професійної хокейної ліги США Дмитра Христича про участь останнього у матчах за українську команду. Хокеїст уже дав свою згоду, однак 9 лютого у матчі зі збірною Білорусі українці зіграють без нього. Швидше за все, Д. Христич не буде захищати кольори національного прапора і наступного дня у боротьбі з швейцарською командою, і вийде на лід в українському складі 13 лютого у грі проти Франції. Також, за словами С. Коваля, буде задіяно сили ще трьох українських «американців» — Сергія Варламова, Руслана Федотенка та Олексія Панікаровського.
Голова Держкомітету України з питань фізкультури і спорту Марія Булатова повідомила про те, що українські спортсмени-учасники ігор у Солт-Лейк-Сіті благополучно пройшли повторний допінг- контроль. І. Федоренко також нагадав, що володарі золотих олімпійських нагород отримають від українського уряду по $50 тис., срібних медалей — $30 тис., бронзових — $20 тис. Він відзначив, що ці гроші передбачені у держбюджеті України (як і підготовка та участь спортсменів в Олімпіаді), а призові суми, 50% з яких передаються тренеру, не оподатковуються, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Спортивну форму збірної — блакитні костюми з національною символікою України, чорні шапочки у чоловіків і кепі в жінок — пошито, судячи з усього, за принципом «нічого зайвого» і під лозунгом «максимальну свободу рухам!». А ось парадний варіант екіпіровки більше навівав думки «про вічне», ніж викликав радісні емоції про можливе торжество українських спортсменів на олімпійському п’єдесталі. Сіре пальто у жінок, чорне у чоловіків, і костюми чорного кольору в усіх членів команди доречніше виглядали б під час ритуальних церемоній. Пам’ятається, у країнах далекого зарубіжжя парадному гардеробу національної спортивної гордості звичайно приділяють увагу відомі кутюр’є. В Україні, очевидно, одягаючи спортсменів у ширвжиток, керуються логікою «і так зійде, адже головне — перемоги».