Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Макроісторії під фотооб’єктивом

У Києві відкрито виставку ІІ Севастопольського фотосалону
29 жовтня, 2009 - 00:00
«МИТТЄВОСТІ». ОЛЕНА АЛМАЗОВА, СУМИ / ФОТО НАДАНЕ СЕВАСТОПОЛЬСЬКИМ ФОТОСАЛОНОМ

Дивний і багатий світ макрозйомки захоплює та чарує: звичайні на перший погляд речі в наближеному вигляді набувають зовсім інших форм і значень. Лише гострий погляд фотографа може зберегти, зафіксувати неповторність кожної деталі життя.

«Розкриймо таємниці природи!» — таким неофіційним лозунгом ознаменувалося відкриття експозиції в Києві. У виставковій залі Міської публічної бібліотеки ім. Лесі Українки представлено понад 40 світлин фотохудожників із різних куточків світу.

— На наш конкурс надіслали 1078 робіт 99 авторів не лише з України, а й із Росії, Грузії та Ізраїлю. Після двох етапів було відібрано 85 світлин сорока авторів. Слід зауважити, що журі діяло дистанційно одне від одного, тому й оцінювання робіт відбувалося протягом чотирьох місяців. Цей фотоконкурс проводиться вже вдруге у Севастополі під патронатом Міжнародного фоторуху Image Sans Frontiere (Франція) та Національного союзу фотохудожників. Ідея виникла випадково. У нашому місті збудували гарний виставковий зал і запропонували зорганізувати декілька вернісажів — ось так усе розпочалося, — розказала «Дню» Світлана ЖЕЛТОК, координатор проекту, севастопольський фотограф.

Переглядаючи експоновані світлини, відкриваєш невидимий для нашого ока світ. Такий незвичайний і філософський... Наприклад, звичайні краплини води на фото Дарини Медведєвої трансформуються у силуети людей або звірів («Дресирувальник» та «Дівчинка з кізонькою»). А звичайний пакетик чаю під авторським поглядом Олександра Потешкіна стає... «Зоряними воротами», котрі відкривають нам шлях до космосу. Сухе листя, немов Попелюшка, перетворюється на чарівного Янгола (фоторобота Олени Алмазової «Явище», за яку авторка з Сум отримала перше місце). Невидиме життя старовинної книги, шматочки «туманного» цукру, травинки, билинки, що летять хтозна куди, усміхнений богомол, рвані лінії, геометрія народження і згасання тіні...

Нині організатори думають про майбутнє — теми фотоекспозицій третього, четвертого та п’ятого Міжнародного конкурсу севастопольського фотосалону. Наступний буде на тему «Молодь фотографує, або майстрам вхід Д» (участь можуть брати фотографи до 30-ти років), інший — «Обличчя епохи, що пройшла» (виставка присвячена Дню перемоги та ветеранам), маємо надію, не останній — «Міський пейзаж». За словами організаторів, кожен із бажаючих професійних чи непрофесійних фотографів може взяти участь та представити свої роботи на розсуд журі. Слід зауважити, що експозиція «Макроісторії» триватиме до 21 листопада.

Олена РЯБЕЦЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: