Київські музики працюють разом уже четвертий рік. За цей час створено велику концертну програму, записано два альбоми пісень, створено три відеокліпи, ось-ось буде четвертий. Гурт вирізняється з-поміж інших команд віртуозним поєднанням різних стилів — української народної пісні та рок-н-ролу, елементів шансону та етнічної музики: соул, блюз, реггей. У світі така жанрова різноманітність давно вже є найцікавішим із шляхів розвитку сучасної естради. Ця унікальність, несхожість «Мандрів» надзвичайно зацікавила наших західних сусідів. Перший виступ музикантів у Польщі відбувся на сцені знаменитого Сопоту минулого року. Нинішній візит багато в чому став наслідком першого успіху. Гастрольний тур був проведений за всім правилами — з рекламною кампанією національними радіо- і телеканалами, із величезними афішами, у всіх містах, де проходили концерти. Найпопулярнішою протягом туру стала «Пісня про Одарку» — її крутили багато місцевих FM-станцій. Лідеру гурту — Фомі — випало на півгодини стати центром уваги всієї Польщі: до себе на ефір його запросили журналісти однієї з найпопулярніших музичних телепередач польського ТВ. До речі, повна телеверсія концерту «Мандрів» була записана в Бєлостоці, і незабаром вийде в ефір на одному з польських каналів.
У розмові з кореспондентом «Дня» Фома зізнався — їхня популярність у Польщі для самих музикантів стала цiлковитою несподіванкою. На кожному виступу був аншлаг — жодного вільного місця. Щоразу після концерту гримерки атакували прихильники гурту з проханням автографа. Кияни привезли з собою чималу кількість компакт-дисків власної музики — усе розкупили вже після п’ятого концерту. Досить часто доводилося підписувати якісь дивні диски — виготовлені власноруч. З’ясувалося, що найзатятіші фани переписували один в одного ще ті альбоми, які команда привезла на свій перший концерт минулого року, а потім оформлювали їх, даючи простір фантазії.
При цьому концерти не були безкоштовними — у середньому вартість квитків складала кілька десятків злотих. Переважно музиканти виступали у найпопулярніших музичних клубах або у концертних залах, де традиційно збирається молодь. У польській столиці наші земляки виступили двічі, у тому числі — в Малому театрі, де здебiльшого були глядачі старшого віку. У Щецині «Мандри» вийшли на сцену в оточенні стін грандіозного середньовічного замку, де проходив український фольклорний фестиваль. Але переважно на концерти приходили звичайні поляки. Усі 11 виступів групи завершалися оваціями, і щоразу нашим музикантам доводилося виходити на «біс!».
Наступним пунктом у географії «Мандрів» став Лондон. Українська діаспора у Великiй Британії сягає мільйона, і там почали всерйоз цікавитись розвитком сучасної музики в Україні. Одна з найбільших англійських торговельних компаній, що спеціалізується на товарах зі східноєвропейських країн, — «Слов’янський базар» (до одноіменного фестивалю не має нiякого вiдношення) організувала концертний фестиваль «Україна» у партнерстві з «Міжнародними авіалініями України». Протягом літа у Лондоні, в одному з великих концертних залів, проходять концерти зірок вітчизняної естради. 17 червня на сцену виходили ЕL- Кравчук, Олександр Пономарьов, Катя Бужинська та «Мандри».., яких одноособово представляв сам Фома. Приїзд всього колективу виявився обтяжливим через скромні фінанси. Попри відсутність колег лідер гурту блискуче справився з роллю сольного виконавця, в якій, до речі, він опинився вперше. Кілька пісень Фомі довелося виконати у супроводі магнітозапису, а потім він узяв гітару, спустився зі сцени до залу і просто зачарував аудиторію виконанням народних та власних пісень. Вже є домовленість про участь гурту в повному складі у фінальній частині фестивалю, яка відбудеться на одному з лондонських стадіонів 9 вересня. У концерті візьмуть участь кращі українські та російські виконавці. Популярну українську групу вже чекають і в декількох лондонських клубах, де збираються прихильники фолк-музики. Запрошення Фома отримав під час знайомств з молодими українськими продюсерами, що живуть у британській столиці. Інтерес до української музики настільки великий, що нині в Лондоні з’явилася перша україномовна радіостанція FM-діапазону.