Днями столичний майдан Незалежності на кілька годин став справжнім трипільським містечком — там представляли II міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло. Земля». Цього року, крім прес-конференції, відбулося ціле дійство із запальними ритмами барабанів і ліпленням трипільських символів, а сам фестиваль пройде 4 і 5 липня під Ржищевом Київської області.
Нині на майдані народний майстер Людмила Смолякова вчила киян і гостей нашої столиці відчувати глину, її душу, тим самим беручи з неї таємні знання трипільців. А на фесті в Ржищеві вона представить майстер-класи з ліплення трипільських горщиків, розкаже про символи древньої культури, яким більше семи тисяч років, навчить за допомогою цих символів «читати» трипільську кераміку.
Дієтолог Людмила Веспер розкривала секрети здорового харчування та пообіцяла почастувати гостей борщем «Лев’яча голова» за особливим рецептом. «На фестивалі будемо пекти «живий» хліб без борошна, куштувати напої з трав та фруктів», — пообіцяла вона.
Представник мистецької агенції «ЕтноТолока» Данило Данилейко розповів про родзинку фестивалю — майданчик із будування трипільського житла традиційним для українців методом спільної роботи — толоки. Плетіння стін із лози, вкривання хати соломою і, нарешті, обмащування її замішеною на соломі глиною — робота, що зближує та дарує радість.
Цього разу «Трипільське коло» стане масштабним «барабанним бумом», який організатори фесту влаштують разом із Всеукраїнським проектом «Ритми життя». Така увага до перкусії, там-тамів і джембе не випадкова, бо стихія Землі, якій присвячений другий фестиваль циклу «Трипільське коло», має безпосередній зв’язок із ритмом. Очікується, що на трипільському полі зберуться близько 15 різних фестивалів: етнографічний — «Жнива», дитячий — «Орелі», мистецький — «Драчинці», екстремальний — «Троллей» та багато інших. Вуха меломанів потішать world-music гурти Dark Patrick, Атмасфера, Очеретяний кіт, Тінь Сонця, PoliКарп та молоді й невідомі широкому загалу гурти, відібрані спеціально перед фестивалем на Всеукраїнському музичному конкурсі «SUMUS». Оскільки фестиваль пройде напередодні Івана Купала, фольклорні колективи співатимуть купальських пісень, навчатимуть тематичних танців, а розмаїття купальських вінків розтягнеться на всю територію в 15 га.
Так, Міжнародна школа танців проведе серію відкритих уроків зі старовинних танців періоду української шляхти, європейських та народних танців, а також пройде круглий стіл для обміну танцювальним досвідом. На «Колі» оживуть традиції народів Європи, будуть показані гостям фестивалю самобутність культурних надбань кожної нації. До речі, всі акції та дійства фестивалю проходять під гаслами здорового способу життя, гармонії людини й природи, відкритості до мистецтва. «Трипільське коло» також проголошується територією, вільною від вживання алкоголю, тютюну та будь-яких наркотиків!