Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Манікюр для Жучки

Салони краси для чотириногих: за і проти
28 липня, 2004 - 00:00

За статистичними даними, в США собак зараз вдвічі більше, ніж людей. Показово, що у швидкому майбутньому Україна може теж зіткнутися з цим феноменом. За твердженням кандидата психологічних наук Ірини Головньової, європейський стиль життя ( 7—8- годинний робочий день, скорочений графік у п’ятницю та повноцінний відпочинок у вихідні) ми «забракували». За таких умов будь-які дружні зв’язки рвуться, бо у зайнятої роботою людини не вистачає часу на те, щоб їх підтримувати. А потреба у теплих стосунках, не дивлячись ні на що, нікуди не зникає. У такій ситуації домашня тварина — це справді вихід із ситуації.

У принципі, те, що таким «виходом» ми користуємося дедалі частіше, не помітити важко: на вітчизняному ринку з’явилися нові товари та послуги по догляду за домашніми улюбленцями: від різноманітних харчових продуктів, шампунів, парфумів до салонів, готелів, зоотаксі та навіть зоопсихологів. Останніх, щоправда, знайти не так вже й легко, а от щодо салонів... У столиці, наприклад, такий заклад є — «Брати Менші». І директор його, Світлана Колесникова, запевняє, що послуги, які вони можуть запропонувати, киянам потрібні і звертаються до них за ними досить часто. У салоні вашого песика помиють та відчистять, причешуть та підстрижуть, зроблять йому модельну зачіску та манікюр (чи навіть педикюр), підфарбують вії, одягнуть за останньою модою.

Десять років тому гроумінг (саме так називається весь цикл процедур по догляду за собаками) сприймався як «вибрики нових українців» чи, у кращому разі — необхідність для власників виставкових тварин, адже на професійних виставках немиту чи нестрижену собачку можуть просто зняти із змагань. Зараз же, зі слів працівників салону, до них звертається представники як середнього, так і вищого класів. «Люди зрозуміли, що насправді ми економимо для них час, — розповідає грумер Олена Шиманська, — У кожної собаки є проблеми зі шкірою, запахом, у них болять зуби і заважають ходити кігті. У них випадає шерсть, яку ви мусите по два-три рази на день змітати з килимів. Тобто набагато легше завести свого песика до нас і віддати його в руки професіоналів, ніж намагатися допомогти йому самотужки, зважаючи на те, що ваші спроби можуть більше нашкодити, ніж зарадити».

Останнім часом власники собак намагаються зробити свої чотириногих улюбленців якомога більш оригінальними. Одного «клієнта», наприклад, нещодавно підстригли «під панка». Все — як годиться: синьо-зелений ірокез на голові, лакований нашийник із шипами. Також взимку приходила одна жінка із проханням пошити її Дейзі норкову шубку — обов’язково із того ж матеріалу, з якого носить шубу й вона. Навідувалась клієнтка, яка хотіла підстригти свого пуделя, як іграшку, подаровану їй ще в дитинстві. Працівникам салону ледь вдалось пояснити їй, що песику це б нашкодило.

Часто у салоні можна зустріти когось із знаменитостей — добре знають тут маленького йоркширського тер’єра Наталі Могилевської, неодноразово кравчині вдягали тойтер’єра Ірини Білик та стригли кота Олексія Дівєєва-Церковного. Окрім того, як виявляється, у собачок часто бувають іменини, дні народження, заручини — і з таких святкових нагод вони обов’язково повинні бути гарними.

«Собака завжди намагається зазирнути в дзеркало, коли з нею працює грумер, — розповідає Олена Шиманська — адже їй дуже цікаво знати, якою вона буде, після того, як все скінчиться.

«Взагалі-то, приділяти собакам увагу — це нормально, — стверджує психолог Ірина Головньова. — Але, звісно, «без фанатизму». Манікюри, татуювання, зачіски та бантики для свого улюбленця, тобто надмірна до нього увага вказує швидше на наявність зовнішніх, або внутрішньо особистих проблем у людини.» Часто люди опиняються у такій ситуації, коли контакти із відданими та завжди привітними собаками приносять їм більше радості, ніж із собі подібними. Від собаки, скажімо, завжди можна отримати безумовне визнання свого авторитету.

Щоправда, у міжнародній громадській організації «Товариство захисту тварин «SOS» «Дню» повідомили, що така поведінка з тваринами є негуманною та аморальною. «Цікаво було б запитати у кого-небудь з хазяїв «прикрашених» собак, в який спосіб їхня тваринка розповіла їм, що хоче бути гарною? Це все панські витребеньки, в той час як вулицями міста бродить стільки бездомних собак, яким можна було б за ці гроші допомогти — обурюється президент Товариства Тамара Тарнавська. — Я особисто ставлюся дуже скептично до тих препаратів, які використовують подібні салони. В Україну завозиться найдешевша продукція, а видається вона, звісно, за якісну та дорогу».

Яна КУТЬКО. Фото Михайла МАРКІВА, «День»
Газета: 
Рубрика: