У львівській галереї «Велес» триває виставка скульптур заслуженого художника України, відомого українського скульптора Любомира Яремчука. Вона — незвичайна, адже пропонує глядачеві «малі форми».
На виставці представлено понад тридцять робіт, які, за словами автора, несуть добро, красу, любов і відволікають від стресових ситуацій, в яких зараз живуть українці. А великі скульптурні роботи цього автора зараз представлені на виставці у Збаразькому замку на Тернопільщині: там «зібрались» історичні постаті: Шевченко, Мазепа, Виговський...
Високу оцінку цим роботам і самому митцеві дав відомий львівський мистецтвознавець Роман Яців: «Любомир Яремчук — універсальний митець, він багато працював у малярстві, про що мало знають, був цікавим інтерпретатором лінії постмодерної пластичної з врахуванням естетики ще Ренесансу, в нього дуже тонка, граційна лінія і колірна гама.
Я пам’ятаю ці його роботи ще від студентських років, коли він показував їх хіба що окремим посвяченим людям...
Чому я згадую ту обставину? Те, що він вибудував уже як скульптор, є органічним виявом тої його пристрасті, яка випливала зі знання мистецтва світової культури, зокрема, Ренесансу, і фактично скерована на досягнення дуже багатьох таїнств форми і технології... Працюючи над великими замовленнями в монументальній скульптурі, в ньому весь час жило бажання працювати і над інтимною, камерною скульптурою. І той матеріал відкладався в його робітні і чекав свого часу...»
Й ось цей час настав. Перед глядачами постали невеличкі скульптури, які справді, за словами автора, протистоять «добром, любов’ю і надією тим мукам, які принесла війна». «Ці роботи ще дуже свіжі, — каже Любомир Яремчук, — в основному мармурові, тому і виставка називається «Мармурова струна». Кожну роботу супроводжує музика». Справді, вона ніби «захована» десь усередині.
Любомир Яремчук є автором і співавтором понад ста пам’ятників. Найвагоміші для львів’ян — пам’ятник Михайлові Грушевському, надгробні композиції на могилах композиторів Володимира Івасюка та Станіслава Людкевича на Личакові, пам’ятник гетьману Сагайдачному у селі Кульчиці, статуї Матері Божої на одній з найвищих вершин українських Карпат Хом’яку.
«СКРИПКА». ВАПНЯК, БАЗАЛЬТ