Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Матчі Росії судили арбітри Майдана та Борщ

Вже післязавтра буде визначено 16 найсильніших збірних планети
24 червня, 2014 - 12:21
ФОТО РЕЙТЕР

На чемпіонаті світу з футболу, який до 13 липня триватиме в 12 містах Бразилії, розпочалися ігри останнього кола групового етапу. Відтак, вже до четверга, 26 червня, будуть відомі всі збірні, які вийшли в 1/8 фінальної стадії, тобто — 16 найсильніших команд планети. Останнє коло ігор стане особливо насиченим, адже тепер упродовж дня глядачі переглядатимуть не два-три матчі, а відразу чотири. Крім того, одночасно — о 19.00 та о 23.00 гратимуть по дві пари збірних, тож вболівальники більше не зможуть дивитися он-лайн всі матчі, а обирати найцікавіші для себе.

Головною сенсацією мундіалю, як зауважують експерти, стали провальні виступи традиційно сильних збірних зі Старої Європи. Зокрема, виліт з групи чемпіонів світу і Європи — збірної Іспанії, яка у старті програла Нідерландам (1:5), а потім поступилася збірній Чилі (0:2). Неочікувано бліда гра збірної Англії також розчарувала мільйони любителів футболу. Країна, у якій зародився футбол як масовий вид спорту, спочатку програла Італії (1:2), а потім поступилася Уругваю з таким же рахунком. Останні ігри Іспанії та Англії не зробили погоди в турнірній таблиці, і футболісти цих збірних, які до старту мундіалю вважалися фаворитами, вже пакують валізи і готуються вилетіти додому.

Після поразки від німців (0:4) та нічиєї з США (2:2) примарні шанси на вихід з групи залишає збірна Португалії, якій багато експертів віщували щонайменше участь у півфіналі. Здивувала слабка гра Італії проти Коста-Ріки (0:1). Хто б міг подумати, що у «групі смерті», як експерти називали групу D, поміж збірних Італії, Англії, Уругваю та Коста-Ріки — найкращий та стабільний рівень гри продемонструє остання команда?

Утім, найбільше емоцій серед українців та обговорень в Інтернеті й блогосфері викликав матч Бельгія — Росія. Після відверто невидовищної нічиєї у грі з Південною Кореєю (1:1), росіянам конче потрібно було перемагати бельгійців. Утім, у недільному матчі сильнішими виявилися саме бельгійці: на 88 хвилині єдиний гол у грі забив Орігі. Після матчу Інтернет практично вибухнув «фото-жабами», у яких в жартівливій формі користувачі мережі вказували росіянам їхнє місце на футбольній та політичній мапі світу. А коментатор Першого національного Андрій Столярчук, не стримавши емоцій від поразки країни-окупанта, і взагалі заспівав в ефірі другий куплет пісні українського ультрасу про Путіна: «Ла-ла-ла-ла, ла-ла-ла-ла»!

— Українцям на цьому чемпіонаті немає за кого вболівати, але однозначно є проти кого, — зауважив у коментарі «Дню» головний редактор програми «Профутбол» (канал «2+2») Володимир ЗВЕРОВ. — Я дивився матч Бельгія — Росія у Львові. Важко передати атмосферу. Люди раділи поразці країни-окупанта, ніби ми виграли чемпіонат. Особливо відчув емоційний сплеск, коли стало відомо, що футболіст з Південної Кореї Лі Кін Хо, який забив гол Росії в першому турі, — служить в армії та заробляє 100 євро в місяць. Вболівальники наголошували, що він виступає за свою збірну не за гроші, а за патріотизм. І б’є росіян. Зараз намагаються нав’язати думку, що футбол, мовляв, поза політикою. Але українські вболівальники розуміють, що в мирний час можна по-одному оцінювати гру збірної Росії, а сьогодні — лише як збірну країни-окупанта. Навіть якщо абстрагуватися від емоцій, за рівнем гри Росія нічого не показала, — бліда, млява, повільна... Після того, як росіяни програли, на їхньому ТБ «експерти» почали обурюватися, що не можна було суддю-німця призначати на матч Росії 22 червня, — в річницю нападу Німеччини на СРСР... Лунали думки, що саме арбітр винен в поразці росіян, а не футболісти, які нічого не показали на полі. А загалом цікавий виходить тролінг Росії від ФІФА: перший їхній матч обслуговував на лінії аргентинець на прізвище Майдана, а в грі з Бельгією — резервний німецький арбітр Борщ.

За словами експерта, груповий етап на таких великих футбольних форумах команди, як правило, використовують для «розгойдування», а справжній безкомпромісний футбол почнеться вже з серії плей-оф. «Гадаю, що Аргентина набере обертів, адже від неї чекають значно більшого. Фаворитами, на мою думку, залишаються господарі чемпіонату — Бразилія, — додає експерт. — Також непогані результати показують Нідерланди та Чилі. Взагалі збірна Чилі — відкриття чемпіонату, адже зараз демонструє найбільш організовану гру. Переконаний, що попереду на вболівальників чекає ще чимало прекрасних протистоянь. Свято футболу триває».

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: