Новорічно-різдвяні свята для дітей уже розпочалися! Йдеться не тільки про день, коли Святий Миколай мандрує країною й кладе під подушки подарунки, благословляючи хлопчиків та дівчаток на кольорові солодкі сни. За кілька днів до того, як у дитсадках і школах відбуваються новорічні ранки, Михайло Поплавський зібрав малих і юних українців на запис новорічної телепрограми «Крок до зірок». (Вона виходитиме в ефір щонеділі о 10.00 — 30 грудня 2012 року, 6 січня та 13 січня 2013 року на Першому Національному).
Події розгорталися, так би мовити, на кількох локаціях: безпосередньо на сцені, за лаштунками, в залі, а потім, після концерту, — у фойє столичного Палацу «Україна», де глядачі ділилися враженнями.
Цю програму сміливо можна назвати the best of 2012. Поіменно це виглядає так: хореографічні ансамблі «Перлина», «Квіти надії» та «Андеграунд», вокальна студія «Саунд-трек», Уляна Бакайчук, Анастасія Лень, Марія Сірош, Ілля Музичук...
Якусь частину програми було побудовано на кавер-версіях світових хітів. Звісно, в українському перекладі. Часто — з новорічним забарвленням. І на український манер. Так, у відомій композиції «Сюзанна» поряд із Сюзанною з’явилась Оксана. До речі, дотепна вийшла пісня...
— Мені сподобався концерт. Я бачу наживо те, що дивлюся по телевізору. Захоплююче! — плескає в долоні шестирічна Настуся ГОРБАЧ, яку сюди привела бабуся.
— У мене відчуття, що й малі, й дорослі стали учасниками одного великого дійства, — ділиться враженнями Катерина БОЙЧЕНКО, мама шестирічного Артема. — Мене, як і мого сина, пісня підхопила й понесла у новорічно-різдвяну казку. Я дуже рада, що можу зі своїм сином розділити переживання тієї живої новорічно-різдвяної історії. І взагалі — намагаюся, щоб він дивився, читав тільки справжні речі, які його розвивають і роблять учасником, а не скромним спостерігачем.
Нагадаємо, що цьогоріч телеконкурсу минуло 15 років! (Мало яка творча ініціатива в нашій країні вирізняється такою завидною стабільністю.) «Крок до зірок» — по суті, єдиний дитячий музичний проект, який made in Ukraine, тобто зроблений в Україні. Це означає, що мова ведення та виконання пісень — українська, а географія виконавців сягає навіть глибинки. (До речі, участь у ньому безоплатна.) Якщо дивитися ширше, то ці змагання побудовано з огляду на світ української дитини. У них ненав’язливо виховується патріотизм. Наприклад, пісні звучать про Карпати або Кримські гори, а не про Кіліманджаро. А якщо про Кіліманджаро, то в стилі письменника Максима Кідрука, який пише про те, як українці здійснюють свої мрії, забираючись на край світу. (Більшість музично-співочих шоу на ТБ — то калька з іноземної телепродукції. От і виходить, що і нашим дітям пропонується чуже життя з телевізійних екранів.)
«Крок до зірок», вочевидь, можна назвати улюбленим дітищем Михайла Поплавського. (Якось я за лаштунками побачила, як діти його буквально обліпили з усіх сторін, а нові ведучі Льоша і Маша ходять за ним «хвостиком».)
Михайло Михайлович розуміє — якщо забезпечити дітям українське дитинство, вони виростуть українцями, що в майбутньому позначиться на розвитку країни. Адже за відсутності державної гуманітарної політики цей телепроект працює на виховання наших дітей у системі українських координат.
«Діти об’єднають Україну. За ними — майбутнє нашого народу. За 15 років ми відшукали десятки тисяч талантів із найбільших міст і найвіддаленіших сіл нашої країни, відкрили багато нових імен, які підкорили не одну вершину мистецького Олімпу. «Крок до зірок» — це інвестиції в духовне майбутнє України, — сказав президент Міжнародного благодійного фонду «Обдаровані діти України» Михайло ПОПЛАВСЬКИЙ. — У малечі має бути щасливе дитинство, й за це повинні відповідати ми — дорослі.
Тож давайте зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати наші зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі українці виростуть гідними людьми й неодмінно стануть гордістю України».