Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Мир без чудес — черно-бел»

Люди, які колекціонують тролейбусні талончики, можуть їх віддати у... музей
20 квітня, 2011 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У Києві (вул. Прорізна, 21) відкрився «Музей тролейбусного талончика»! Це не жарт. Його ініціатори хотіли створити щось таке, чого немає у світі — і ось, будь ласка, заходьте в єдиний у світі на даний момент такого роду музей. Наразі колекція нараховує до сотні тролейбусних (тільки тролейбусних!) талончиків з різних країн світу (Португалія, Болгарія, Білорусь, Росія, Польща тощо), втім, роботу ще не закінчено.

— Ми радіємо кожному талончику і готові віддавати будь-яку нагороду за них. Виявилося, що люди, які збирають талони, готові йти на співпрацю — можливо, вони свій талончик на щось обміняють. Кожен талон ми вішаємо в спеціальну рамочку, і людина підписується під ним. З найстарших у нас — радянські талони 1960-х років, вони збереглися у киян, які не колекціонують. Розпитуємо у людей, які принесли талон, де вони його взяли, і чуємо цікаві історії... Ми навіть не очікували, що люди так підтримають наше бажання створити музей, — розказав «Дню» засновник музею Олександр ТОДОРЧУК.

За спостереженнями Олександра, люди, які займаються таким колекціонуванням, в дитинстві збирали марки, монетки тощо, а зараз збагачують колекції у такий спосіб. Є, правда, кілька людей, які саме цим і живуть.

— Наш колекціонер з Харкова, який збирає тільки тролейбусні талони (більшість з колекціонерів збирають різноманітні талони — і тролейбусні, і автобусні, і трамвайні), з яким ми домовилися, що він перешле нам талончики, надіслав нам їх не у звичайному конверті (бо скільки ж там того паперу), а прислав бандероллю: кожен талончик запакований у файл. Я думав, це якийсь дивак, але він виявився 35-річним звичайним чоловіком з незвичайним хобі, — згадав курйоз Олександр.

Колекція «Музею тролейбусного талончика» обіцяє поповнюватися, адже такого роду громадський транспорт діє у всьому світі, до того ж він — екологічний.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: