У містах ми рідко дивимося в небо. І, між іншим, дарма. Наука останніх років почасти доводить те, що всілякі астрологи, маги та чаклуни проповідували давним-давно. Місяць все-таки якось впливає на нас, земних мешканців. Як саме — поки неясно. Але багатьом хочеться з'ясувати. Раптом ми й справді впали з Місяця?
ЦЬОГО НЕ МОЖЕ БУТИ. АЛЕ Є
Сучасна наука категорично заперечує вплив Місяця на людину або інші живі організми на Землі, оскільки переконливого фізичного механізму такого впливу виявити не вдається, пишуть izverstia.ru. Однак нікому не спадає на думку відкидати вплив Місяця на зміну рівня Світового океану (приливи й відпливи), а також на коливання атмосферного тиску. А людина ж, як відомо, на 90% складається з води. Дуже дрібний об'єкт для помітного впливу?
Проте нещодавно голландські вчені виявили явну залежність процесів вертикальної міграції планктону від фаз Місяця, причому на таких глибинах, куди навіть світло місячне проникнути не може. Планктон — це не лише найпростіші, личинки, мікроскопічні водорості, але й безліч різних бактерій. А в людині, як відомо, живе до 5 кг різних — як дружніх, так і ворожих — мікроорганізмів... А якщо й вони реагують на місячний вплив? Можливо, наука поки просто не готова дослідити ці залежності, і на нас чекає багато дивних відкриттів.
ТРАВМИ В МІСЯЧНОМУ СЯЙВІ
На замовлення Міністерства економічних відносин Австрії група вчених під керівництвом Роберта Зібергера недавно проаналізувала статистику виробничого травматизму в країні в період з 2000 по 2004 рік, всього близько 500 тисяч інцидентів. Вченим доручили виявити залежність між рівнем травматизму і фазою Місяця — згідно з поширеним забобоном, що при повному Місяці випадки найбільш вірогідні.
Залежність виявити вдалося, хоч вона виявилася протилежною тій, що очікувалася. При середньому рівні травматизму в 415 інцидентів на день, у фазу повного Місяця він знижувався до 385 інцидентів на день. Результати дослідження оприлюднені управлінням страхування нещасних випадків Австрії. А от у дослідженні числа дорожніх випадків у Канаді (було вивчено близько 250 тисяч випадків за 1998 рік) залежності вчені не виявили.
ЧИМ КАПУСТА ГІРША ЗА ПЛАНКТОН?
Хороші господині знають, що солити огірки і квасити капусту треба на молодий місяць. У фазі повного Місяця огірки будуть в'ялими, а капуста швидко перекисне. Зате самогонку гнати — в самий раз, оскільки процес бродіння бражки буде дуже активним і вихід спирту — найбільшим.
Учені, звісно, скажуть, що це повна нісенітниця, адже процесами бродіння (і квашення в тому числі) відають спеціальні бактерії, тобто ті самі мікроорганізми. А якщо вони реагують на Місяць живучи в морському планктоні, чого б їм не підвищувати свою активність у діжці капусти чи банці огірків? Я вам більше скажу: процес травлення в нашому кишківнику також багато в чому залежить від цих самих бактерій. А ви не помічали, що живіт часом поводиться якось дивно: наче й харчування як завжди, і надмірностей всіляких нехороших не допускав, а там постійно якісь мітинги і революції?
НЕЗЕМНА КРАСА
Жінки взагалі-то добре знають, що пов'язані з Місяцем. Самий лише місячний (місячний!) цикл чого вартий. Але i в інших дамських справах Місяць — наш таємний союзник. Так, перукарі нерідко не радять стригти і фарбувати волосся на молодик — фарба швидко змиється, а стрижка стрімко відростатиме. Те саме і з косметологією: кращий час для глибокого очищення шкіри та епіляції — Місяць на спаді. Ці процедури проходять легше, а видалені волоски потім ростимуть повільніше.
Але найголовніше — місячна дієта! Говорять, що до повного місяця всі земні істоти додають у вазі, а до молодого — худнуть. Коли Місяць росте, організм жадібно засвоює їжу, немов прагне накопичити про запас. І навпаки, при спадаючому Місяці енергія більше витрачається і менше відкладається у вигляді жирів.
Значить, на фазі спадаючого Місяця ефективнішими будуть розвантажувальні дієти. А відмовляючи собі в гастрономічних утіхах на Місяці зростаючому, можна досягнути лише одного — вага не додасться. Але в цей період добре засвоюються вітаміни та біодобавки.
ЗУСТРІНЕМОСЯ НА ДАХУ
Весь у білому, з простягнутими вперед руками і розкритими незрячими очима — звісно, це він, сновида, або ж лунатик. Науковою мовою це явище називається сомнамбулізмом або сноходінням. Близько 2% усіх людей періодично ходять уві сні. Сноходіння виникає зазвичай під час неповного пробудження від глибокого сну, при цьому мозок перебуває в стані напівсну-напівнеспання.
Лунатик усе бачить, оминає меблі та інші перешкоди, може давати односкладні відповіді на прості запитання, може піднятися сходами та навіть вийти на дах. Але спогади про нічні «екскурсії» наступного ранку не зберігаються.
Раніше лунатизм вважався ознакою божевілля, говорять, що будити лунатика небезпечно, оскільки він може зашкодити собі, впасти з даху тощо. Усе це невірно. Сомнамбулізм не є ознакою божевілля; лунатика розбудити дуже складно — краще обережно вкласти його в ліжко.
Наука заперечує будь-який зв'язок між сноходінням і впливом повного Місяця. Проте американці проводили дослідження і виявили, що в фазу повного Місяця число епізодів сноходіння значно вище, ніж у фазу спадання.
Отже, якщо вірити останнім даним, Місяць впливає на наше життя різноманітно і багатоскладно. На наше здоров'я, настрій, можливість травмуватися, вдосконалити свою красу, засолити огірки, зачати дитину, перевірити почуття коханої людини...
До цього можна ставитися по-різному: вірити чи не вірити, вважати непізнаною поки ще правдою чи кумедним жартом. Засоліть огірки, змініть стрижку, пофарбуйте волосся, випробуйте дієту, зрештою, закохайтеся... І співставте власні відчуття та результати з небесними процесами. Можливо, саме ви здійсните сенсаційне місячне відкриття!
СЕЛЕНА Й КОХАННЯ
Місяць завжди був покровителем закоханих. І злодюжок. Ясно, що й тим, й іншим зручніше реалізувати свої прагнення ночами. Але роль Місяця в цих справах прямо протилежна. Злодюжкам світло Місяця може стояти на заваді, закоханим же — створити гарне тло для їх побачень.
Але не тільки. З'ясувалося, що сперматозоїди та яйцеклітини активніші та якісніші в фази зростаючого Місяця. Тобто шансів створити дитя любові в цей період більше, ніж на спадаючій Селені. Тож вдумливим закоханим супутник Землі може дати сигнал про щирість почуттів партнера: якщо він ухиляється від побачень у період молодого Місяця, тож його (або її) палкі клятви у вічній любові і бажанні поєднатися навіки може не такі вже й щирі. Місяць все висвітить.