За народними звичаями в Україні і курчат рахують, і пісні співають восени. От і цього разу підсумки другого Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Обіймись, Україно!», що збирає та показує всю красу та автентичну неповторність мистецтва різних куточків України та народностей, які її населяють, підбили минулої неділі у Національному палаці мистецтв «Україна».
— Україна являє собою унікальний (за європейськими стандартами) зразок держави з багатонаціональним складом, — говорить організатор всеукраїнського заходу, президент благодійного фонду «Україна — свята родина» Іван МАТІЄШИН. — На території нашої країни проживають представники понад 130-ти національностей і народностей. До того ж, кожна область України має свій неповторний колорит — як вишиванки і писанки відрізняються на Полтавщині та Буковині, так і різняться їхні пісні та танці. Так, ми всі дуже різні і неповторні, але в той же час нас об’єднує одна Батьківщина — Україна. Саме любов до неї та прагнення зберегти її державність і є відправною точкою духовної консолідації нації.
Фестивальне дійство розпочалося у фойє палацу «Україна». Глядачі стали учасниками фольклорної вистави у виконанні аматорських колективів Київської області — ансамблю «Берегиня» з села Маслівка Миронівського району, народного фольклорного ансамблю «Став’яночка» з села Стави Кагарлицького району, народного козацького хору «Джерело» з села Демидів Вишгородського району та інших колективів. Народні артисти пригощали глядачів запашним короваєм та квасом.
Кульмінацією фестивалю став концерт, у якому взяли участь кращі національні художні колективи — Академічний ансамбль танцю України ім. Павла Вірського, який щойно повернувся з довготривалих гастролей з Канади, заслужена капела бандуристів України ім. Г.І. Майбороди, академічний український народний хор імені Г.Г. Верьовки та Черкаський академічний заслужений український народний хор. Ці колективи черпають своє натхнення з народних джерел, збагачуючи фольклор мистецтвом класики.
Цього дня лунали не лише українські пісні. Заслужена артистка України Інеш обрала для виконання пісню казахською мовою «Атамекен» («Моя рідна земля»). Молода співачка з Донецька Аліна Башкіна виконала грузинську народну пісню. А от «народний ром», як його називають друзі, — народний артист Леонід Сандуленко співав, звичайно ж, про циганську долю...
Єднання відбулося не лише на сцені, але й у залі, де сиділи кияни — представники земляцтв та культурних товариств України. На жаль, цього разу не вийшло об’єднати хоча б у рамках заключного концерту представників різних політичних сил України. Але це завдання — для наступного фестивалю, кажуть його організатори.