Сьогодні подорожі й перетин кордонів стають звичною справою, особливої популярності набувають екзотичні країни, екзотика яких починається вже з митного контролю. Якісь цілком банальні предмети з багажу європейця можуть створити масу незручностей на митниці далекої від Європи країни. У деяких випадках ненавмисні порушення митних заборон караються неабиякими покараннями, аж до тюремного ув’язнення.
Майже в усіх країнах Америки, Африки й в Австралії заборонено провозити молочні або м’ясні продукти, які швидко псуються. Обнюхують багаж спеціально навчені собаки. На того, хто після прибуття не здав «контрабанди», чекає чималий штраф, нагадує inopressa.ru. В аеропортах США, Нової Зеландії, Ірландії та Японії митники викинуть у сміттєву урну всі швидкопсувні продукти, крім хліба. А в Кувейті доведеться попрощатися з будь-якими продуктами харчування. Виняток не робиться навіть для води. До Нігерії можна прихопити звичайні спиртні напої, але за спробу провезення пляшки шампанського чи якоїсь іншої алкогольної «шипучки» працівники митної служби запропонують туристові на вибір крупний штраф або тюремне ув’язнення до шести місяців — кому як зручніше.
Майже в усіх ісламських країнах діє заборона на ввезення свинини в будь-якому її вигляді. У Лівії заборонено ввозити навіть вироби зі свинячої шкіри. Але при цьому немусульмани мають право на необмежене ввезення спиртних напоїв і тютюнових виробів. Вирушаючи на Філіппіни, не беріть із собою медикаментів, призначених для аборту.
У список заборонених до ввезення предметів у Болівії, Сан-Томе та Прінсіпі входять лотерейні квитки іноземних держав. До Пакистану і Нікарагуа заборонено ввозити сірники. За законами Сінгапуру, до контрабанди належить ввезення жувальної гумки. Приводом для такої заборони виявилася цілком з’ясовна причина — надзвичайна забрудненість вулиць країни жувальною гумкою. Не менш незвичайна заборона — ввозити на територію Нової Зеландії велосипеди та іграшки на колесах. Річ у тім, що в протекторі гумового колеса може міститися насіння рослин, потрапляння яких у ґрунт може призвести до зміни унікального рослинного світу цієї острівної держави.
В’єтнамська митниця пильно стежить за тим, аби ніхто не міг вивезти з країни товари японського виробництва, навіть сувеніри. Лівійська митниця не дасть дозволу на вивезення тканин, а алжирська — ниток.
Крім того, в багатьох країнах діє заборона на вивезення національної валюти. Був випадок в одній з африканських країн, коли на митниці хотіли оштрафувати німецького туриста, бо в нього знайшли декілька місцевих банкнот. Оскільки йшлося про суму, рівноцінну лише кільком доларам, турист вирішив позбутися злощасних папірців та просто порвав їх перед носом у працівника митниці, за що отримав декілька місяців в’язниці за ображення валюти суверенної держави...