Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОДА – це мистецтво!

Восени в Україні відбудеться Міжнародна бієнале fashion-ілюстрації IMAGO
26 липня, 2016 - 17:41
АВТОР МАЛЮНКА МАРІЯ ГАВРИЛЮК

Гортаючи модні журнали, ми звикли бачити яскраві фотосесії останніх колекцій модних дизайнерів, новинок косметики та аксесуарів. Але останнім часом з ними цілком гармонійно уживається ілюстрація, яку в 30-х роках XX століття почали витісняти зі світу моди, у зв’язку з конкуренцією з технічним прогресом. І це справедливо, адже саме ілюстрація виконувала функції фотографії тоді, коли до появи фотоапарата було ще дуже далеко: знайомила з модними новинками, демонструвала нові наряди та тенденції.

У ХХI столітті fashion-ілюстрація почала відроджуватися, з’явилася велика кількість ілюстраторів, які демонструють різноманітні техніки, але більшість з них знаходить натхнення у роботах авторів, які стояли у самих витоків.

Щоб популяризувати цей жанр в Україні, Ukrainian Fashion Weak разом з партнерами започаткували Міжнародну бієнале fashion-ілюстрації IMAGO, в рамках якої традиційно відбувається конкурс малюнків. Оргкомітет бієнале пропонує учасникам представляти свої роботи, орієнтуючись на теми:  fashion і життя людини у постіндустріальному світі; неочікувана краса; соціальна роль fashion у сучасному суспільстві.

АВТОР МАЛЮНКА АННА ХОМЕНКО

Для участі необхідно заповнити форму учасника на сайті Українського Тижня Моди. Участь у конкурсі не має професійних, вікових обмежень та є відкритою для учасників з будь-яких країн. Учасники конкурсу для відбору надсилають одну-три свої роботи в електронному вигляді. Розмір зображень: 600х900 мм (або 900 мм по більшій стороні). Колірна модель: RGB, роздільна здатність — 112 dpi. Векторна графіка — оригінал у форматі EPS, растрова графіка — формат TIFF. Роботи конкурсантів приймаються до 8 вересня 2016 року.

Лілія ПУСТОВIТ, дизайнер:

— Моя робота над колекцією починається з ескізів. Це нормальний робочий процес дизайнерів в усьому світі. Але є люди, обставини, епохи, коли звичайні, здавалося б, ескізи стають творами мистецтва, залишаючи глибокий слід у пам’яті поколінь. Бакст чи Ерте стали символами своєї епохи. Спробуйте себе в цьому дивовижному напрямку на межі фешн та образотворчого мистецтва...

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: