В експозиції представлено роботи, створені протягом останніх 18 років художниками з усіх регіонів України (вона вміщає ретроспективу близько двохсот художників і понад 700 робіт). Цією виставкою Національна спілка художників України закладає нову традицію — кожні три роки проводити показ робіт як відомих майстрів, так і найкращих студентів старших курсів.
Ця практика відновить звичай, коли за радянських часів проводилося трієнале книжкової графіки «Художник і книга». До речі, востаннє сучасна українська графіка на широкий огляд публіці представлялася 1992-го. Нинішня експозиція книжкової графіки доводить, що високий рівень вітчизняної графіки, який закладено ще на початку минулого століття всесвітньо відомими майстрам: Григорієм Нарбутом, Анатолієм Петрицьким, Георгієм Якутовичем та іншими, має продовження і оновлення в тематиці та стилістиці.
— На виставці вперше представлено роботи молодих художників, які народилися і працюють у незалежній Україні. Цікаво, що українська графіка стає більш розкутою, в неї сміливіше проникають європейські традиції ілюстрування книги, — сказав «Дню» організатор виставки — графік Василь Перевальський.
Упадає в очі величезне різноманіття стилів і авторських технік: від тонких ліній гуаші до витинанок з кольорового паперу (цикл ілюстрацій Олени Грищенко). Цікавою технікою виконано ілюстрації киянки Ірини Кописко до української народної казки «Язиката Хвеська»: автор вдало поєднав графіку із аплікацією (графічних героїв казки поміщено на мішковину з елементами вишивки). Виділяються надзвичайно тонкої роботи офорти Надії Кірпенко, розписані аквареллю за мотивами афганських казок. Їй вдалося передати атмосферу східної казки, наближаючи рисунок до орнаментів Сходу, щедрих на вигнуті та скручені лінії. У жанрі коміксу вирішено ілюстрацію до казки «Летючий корабель» Леоніда Сторожука. В експозиції можна побачити і нові роботи відомих художників Костянтина Лавро (цьогорічного шевченківського лауреата), Катерини Штанко, а також молодших графіків Євгенії Запорожець, Володимира Штанка.
Серед експонатів і твори видатних митців — неперевершеного майстра гнучкої лінії Андрія Чебикіна з ілюстраціями до збірки поезій Івана Франка «Зів’яле листя», цикл графічних робіт за мотивами творів Тараса Шевченка Галини Галинської, а також відомі своєю стрункістю композиції-ліногравюри Олександра Губарєва. Свої роботи представили також і метри графіки Микола Компанієць та Валентин Гордійчук, котрий проілюстрував «Кобзар» Шевченка. Центральне місце на виставці відводиться зразкам кращого оформлення української книги від обкладинки і форзацу до макету сторінок Андрія Будника та Володимира Рагозіна. Їхнє бачення розробки книги на таких зразках, як твори Лариси Членової «Олександр Мурашко», «Український модернізм 1910—1930 рр.» та інші, стало найкращим у оформленні сучасної книги. Тонке відчуття епохи, в яку створювався твір, застосування різних засобів виразності для виявлення гостроти твору присутнє в офортах-ілюстраціях Ігоря Канівця до трагедії Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта». А ще особливою досконалістю і чіткістю малюнку вирізняються ілюстрації до «Тараса Бульби» Сергія Овчаренка.