Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Москва за відсутності російського кіно

21 червня, 2001 - 00:00

Сьогодні в російській столиці відкривається XXIII Московський міжнародний кінофестиваль. До конкурсної програми включено 17 картин — із Гонконга, Німеччини, Індії, Норвегії, Нідерландів, Франції, Італії, Чехії, Польщі, Іспанії, Південної Кореї, Угорщини, Швеції, США, Китаю, Ірану, Аргентини, і — жодної російської. Відповідно до вимог оргкомітету ММКФ, у конкурсі можуть брати участь тільки фільми, що не були раніше показані на інших кінооглядах. У такому разі, реальний шанс потрапити в конкурсну програму XXIII Московського кінофестивалю мала стрічка «У серпні 44-го...» Але керівництво ММКФ відмовило її авторам, мотивуючи своє рішення тим, що фільм уже вийшов у широкий прокат.

Журі Московського кінофестивалю нинішнього року очолить німецький режисер, актриса і драматург Маргарете фон Тротта. Серед членів журі — китайський режисер та актор Чжан Вень, наш Богдан Ступка, один із лідерів фестивального руху Моріц де Хадельн, актриса Інгеборга Дапкунайте.

Крім конкурсу, на фестивалі буде показано програми «Вісім із половиною» та «Національні хіти». Програма «Вісім із половиною», яка є авторським проектом Петра Шепотинника, познайомить глядачів із новітніми тенденціями кінематографічної моди. Уперше цього року у відеододатку до програми, який названо «Ательє», демонструватимуться документальні фільми про найвидатніших представників світової кінорежисури — Андрія Тарковського, Райнера Вернера Фассбіндера, Інгмара Бергмана та інших. До програми «Національні хіти» увійдуть фільми, що мають найбільший глядацький успіх у країні, де їх було зроблено.

На фестивалі буде представлено кілька ретроспектив. Одна з них — «100» — приурочена до 100-літніх ювілеїв режисерів Марка Донського, Івана Пир’єва та Михайла Ромма. Буде також показано ретроспективу «Сімейний бізнес», в яку увійдуть фільми представників відомих кінематографічних династій.

Позаконкурсна програма включає в себе панораму сучасного кіно Швейцарії, паралельний показ новітніх фільмів Північної та Південної Кореї, програму російського кіно і молодіжну програму. Медіа-форум, який проводиться вже вдруге, дозволить глядачам і професіоналам познайомитися з авангардистськими формами екранної культури.

Сергій БУГАЄНКО, Москва, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: