Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мовний марафон

18 листопада, 2003 - 00:00

Напередодні Дня української мови і писемності у селі Верхнє Синьовидне Львівської області, на батьківщині мецената відбулося відкриття четвертого міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, започаткованого Міністерством освіти і науки України, Лігою українських меценатів і Освітньою фундацією Петра Яцика. Практично в усіх школах України у ці дні пройшов перший етап мовного марафону, який триватиме до 22 травня наступного року. Нагадаємо, у минулому, третьому конкурсі взяло участь понад 5 млн. школярів і студентів, а всього за три конкурси — понад 10 млн.

Цього року організатори очікують ще більшої активності і масовості, адже до навчальних закладів Міністерства освіти і науки України вже долучилися навчальні заклади інших міністерств – оборони, внутрішніх справ, охорони здоров’я, транспорту, палива та енергетики, економіки, зв’язку, легкої промисловості, а також Служби безпеки України.

Уже традиційно кожен наступний мовний турнір урочисто відкривається в іншому місці України, але неодмінна умова – пов’язаність цього місця з видатним для нашого народу іменем. Так, другий конкурс стартував у Шевченкових Моринцях, третій – у Колодяжному на Волині, освяченому іменем Лесі Українки... І ось четвертий – на батьківщині свого засновника у Верхньому Синьовидному. Біля школи, де свого часу навчався Петро Яцик, було відкрито пам’ятний знак на його честь, автором якого є скульптор Іван Ордей.

А напередодні у Сколівському районі, до якого належить і Верхнє Синьовидне, школярі провели і перший, і другий етапи четвертого конкурсу і ось тепер мали приємність отримати дипломи призерів і переможців з рук відомого письменника і виконавчого директора Ліги українських меценатів Михайла Слабошпицького.

У сценарії свята було заплановано виступ президента Освітньої фундації Петра Яцика, доньки мецената пані Наді, але, на жаль, вона не змогла приїхати. Михайло Слабошпицький зачитує рядки її привітання до учасників дійства: «Маю надію і для цього є об’єктивні підстави, що цей конкурс буде ще масовішим, що до нього приєднаються нові й нові люди. Вiн став можливим завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України, Ліги українських меценатів, Освітньої фундації Петра Яцика, а також цілій армії педагогів і став свідченням вашої любові до української мови».

...Другого дня свято продовжилося на батьківщині Івана Франка у селі Нагуєвичі. Тут також уло багатолюдно – сюди завітали гості з Харкова, Закарпаття, Львова, Києва, прийшли односельці великого Каменяра.

Потім делегація з Києва вирушає до Нововолинська. Там підсумовуватимуться результати також уже другого етапу мовного конкурсу імені Петра Яцика.

До Дня української мови та писемності тут готувалися ще за місяць: зустріч за круглим столом «Мова – то серце народу», проведення першого (шкільного) та другого (міського) етапів четвертого міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика по школах, радіоуроки з української мови, міський заочний конкурс до Дня української писемності та мови, радіодиктант «Для всіх»...

Окрім премій і подарунків Ліги українських меценатів переможці були нагороджені й преміями міських меценатів, що приємно потішило, адже це свідчить, що меценатський почин Петра Яцика знаходить підтримку в Україні. Так, екскурсію дітей і вчителів до Верхнього Синьовидного профінансували меценати Віталій Бадзюнь, Андрій Самков, Ніна Тиха, Володимир Грицак, а цінні подарунки для призерів та переможців були придбані за рахунок благодійних внесків Валерія Дробінова, Лідії Кожушко, Дарії Шостак, Галини Карнаухової, отця Свято- Михайлівської церкви Павла Мельника, настоятеля Свято-Рухівського собору Стефана Фульмеса...

Світлана КОРОНЕНКО, прес-секретар Ліги українських письменників
Газета: 
Рубрика: