Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

3 лютого, 2011 - 00:00

Час замовляти квитки на футбол

Позавчора на семінарі в Києві директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський сказав, що квитки на матчі коштуватимуть від 30 до 600 євро. За його словами, всього на матчі континентальної першості буде надруковано 1,4 мільйона квитків, із них у вільний продаж надійде близько 75%. Українські офіційні особи вперше назвали вартість квитків на Євро-2012. Варто зазначити, що раніше в Польщі озвучували дещо інші цифри. Так, директор місцевого організаційного комітету Євро-2012 Адам Олькович запевняв, що вартість квитків буде «на рівні матчів Леха в Лізі Європи». Найдешевші коштували 45 — 60 злотих (130 — 170 гривень), а найдорожчі — 170 злотих (480 гривень). Олькович тоді також заявив, що офіційно ціни на квитки на матчі чемпіонату Європи буде оголошено 1 березня. Нагадаємо, що реєстрація заявок на купівлю квитків на матчі Євро-2012 УЄФА http://sport.bigmir.net/football/euro2012/1506710 розпочалася 1 лютого.

Iнтернет вже перевантажений

У світі закінчуються IP-адреси, призначені для роботи в інтернеті. Цього тижня організація, яка займається розподілом IP-адрес, повинна буде виділити останню партію таких імен, зазначає WSJ. На сьогодні адреси формуються відповідно до протоколу IPv4, саме вони зараз і закінчуються. Новий протокол IPv6, який забезпечує набагато більшу номерну ємність, було створено понад 10 років тому, але він несумісний із IPv4. Зараз, за даними Google, лише менше 0,25% користувачів виходять до інтернету за допомогою IPv6. Лише перехід на новий протокол дозволить зберегти інтернет у тому вигляді, в якому ми його знаємо, попереджає менеджер Google Лоренцо Колітті. За його словами, в майбутньому сайт Google буде доступний при адресації за IPv6. Проте перехід ускладнено як відсутністю у власників сайтів устаткування для відображення контенту за новими адресами, так і відсутністю у користувачів пристроїв, які розпізнають нові адреси. Як пише inipressa.ru, посилаючись на газету The Wall Street Journal, існуюча система присвоєння інтернет-адрес, так звана IPv4 (Internet protocol version 4), використовує числові комбінації, наприклад, користувач, який набрав у адресному рядку браузеру www.facebook.com, насправді звертатиметься до комп’ютера з IP-адресою 66.220.149.32, і саме ці адреси тепер закінчуються. Раніше агенція Reuters повідомляла, що до кінця 2011 року в США закінчаться IP-адреси. Приблизно 94,5% доступних IP-адрес протоколу IPv4 вже використовуються, а ті, що залишилися — 5,5%, як очікується, буде розподілено між регіональними інтернет-реєстрами (адресний простір інтернету певним чином прив’язано до географічного простору — саме через це, наприклад, можна визначити за IP-адресою місцеперебування комп’ютера) наступного року. «Ми передбачаємо, що до кінця 2011 року в наших реєстрах не залишиться вільних адрес для інтернет-провайдерів», — заявив президент одного з п’яти реєстрів American Registry for Internet Numbers Джон Карран.

Пролісок на аукціоні

У Великій Британії на онлайн-аукціоні eBay за 350 фунтів стерлінгів (близько 408 євро) було продано одну цибулину проліска, пише lenta.ru, посилаючись на The Daily Telegraph. Сума, заплачена за цибулину, стала рекордною для Великої Британії, яка вважається батьківщиною галантофілії, — колекціонування пролісків. Хто саме придбав білий пролісок, не повідомляється, оскільки покупець побажав залишитися невідомим. Висока ціна проліска пояснюється тим, що з цибулини виростуть абсолютно білі, без вкраплення зеленого, квіти. Як пояснив садівник, що вивів білосніжну квітку, отримання такого чистого кольору можна вважати великим успіхом. Попередній рекорд вартості цибулини проліска становив 265 фунтів стерлінгів і був встановлений 2008 року. Термін «галантофілія» з’явився в XIX столітті й утворився від латинської назви проліска — Galanthus. Автором терміну «галантофілія» вважають шотландського садівника Едварда Боулза, що називав у листах свого друга Олівера Уайєтта «дорогим галантофілом». У середньому на eBay одну цибулину проліска можна придбати за два фунти.

Газета: 
Рубрика: