Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

26 червня, 2008 - 00:00

Шкіряна клавіатура

Японський художник Кадзухару Сакура створив клавіатуру з чорної шкіри, пише Akihabara News. На клавішах виготовленого вручну пристрою не нанесені написи. Це не єдина подібна клавіатура. На початку квітня те саме видання Akihabara News показало п’ять виготовлених вручну клавіатур. Одна з них була покрита золотом, а інші чотири покриті різними узорами. Вартість таких клавіатур коливається від $152 до $211, пише lenta.ru. За кілька днів до появи шкіряної клавіатури було оголошено про те, що дизайнер Kong Fanwen розробив безкнопкову клавіатуру, що складається зі скляної пластини, камери й джерела світла. Пристрій повинен визначати місце торкання за перериванням пальцями променя.

З’їж... мамусю

Найвищий вияв самопожертви матері, коли нащадок у прямому значенні поїдає свою матір, — явище стародавнє. Вчені з’ясували, що йому принаймні 100 млн. років. Екстремальною версією благородної мамусі є схожа на черв’яка амфібія, знайдена в Кенії два роки тому. Ця істота так любить своїх дітей, що годує їх власною шкірою.

У матерів Boulengerula taitanus, які чекають на потомство, відбувається трансформація зовнішнього шару шкіри. Вона стає товстішою, і в ній нагромаджуються поживні речовини, що робить її аналогом молока. Про це повідомила у своєму дослідженні команда вчених із Музею природної історії в Лондоні на чолі з лікарем Марком Вілкінсоном. Вілкінсон працював у співавторстві з лікарем Олександром Купфером і колегами в Німеччині та Бразилії.

Дитинчата за допомогою спеціальних «молочних» зубів зіскрібають верхні шари шкіри з тіла своєї матері, що, безумовно, допомагає їм краще розвиватися та рости. Оскільки амфібії скидають шкіру, то акт материнської любові дозволяє використати її на всі 100%. Організм матері, який може досягати 30 см у довжину, під час харчування дитинчат залишається цілим.

Сьогодні та сама команда вчених, яка свого часу виявила таку дивну поведінку кенійської амфібії, стала свідком схожих дій у її віддалених південноамериканських родичів — кільчастої червяги Siphonops annulatus. Це означає, що годування собою — давня форма батьківської турботи, і вона може виявитися поширеною серед багатьох інших видів червяг, пише gzt.ru. Вчені вважають, що загальний предок кенійської амфібії та червяги жив на землі принаймні 100 млн. років тому.

У журналі Biology Letters фахівці розкривають ще одну сторону материнської турботи, з погляду людей не менш відразливу. «Крім того, що ці істоти з’їдали шкіру матері, молоді паростки Siphonops годувалися її випорожненнями».

«Тарілка» з пропелером

Китайські вчені виготовили прототип безпілотного літального апарату з пропелером, повідомляє AFP із посиланням на агентство Синьхуа.

За інформацією агентства, «літаюча тарілка» діаметром 1,2 метра має можливість вертикального зльоту та посадки, може підійматися на висоту до 1000 метрів і розвивати швидкість до 80 кілометрів на годину. Апаратом можна керувати на відстані або заздалегідь задавати йому певний маршрут, пише lenta.ru. За словами представників компанії Harbin Smart Special Aerocraft Co Ltd, що створила «літаючу тарілку», апарат можна використовувати для проведення аерофотографування, геологічної розвідки та аварійного освітлення. На створення диска в компанії пішло 12 років і 28 мільйонів юанів (понад чотири мільйони доларів).

Із сайту агентства Xinhua

Газета: 
Рубрика: